حدود ۲۶۱ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در خراسان شمالی پرداخت شد

|
0 دیدگاه

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: در ۷ ماه امسال ۲۶۰ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال تسهیلات ازدواج در ۱۳ بانک عامل در استان پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴۶ درصد رشد داشته است.

حسن صابری  اظهار کرد: این میزان پرداخت تسهیلات سه هزار و ۶۴۳ فقره بوده است.
به گفته وی، بانک ملی با هزار و ۴۲۴ فقره و با اعتبار ۶۷ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال، بانک ملت با ۷۱۱ فقره و با اعتبار ۵۷ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال و بانک صادرات با ۳۰۳ فقره با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال بیشترین و پست بانک با ۴ فقره با اعتبار ۲۶۰ میلیون ریال کمترین میزان تسهیلات ازدواج را در این مدت پرداخت کرده اند.
رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: پارسال، بانک ملی با هزار و ۶۶ فقره و با اعتبار ۳۲ میلیارد و۱۰۰میلیون ریال، بانک رفاه با ۶۳۸ فقره و با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال، بانک تجارت با ۶۳۳ فقره و با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال، بانک ملت با ۵۰۰ فقره و با اعتبار ۱۵ میلیارد و بانک کشاورزی هم با ۲۷۷ فقره با اعتبار ۸ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال بیشترین و بانک مسکن با ۱۷ فقره با اعتبار ۵۱۰ میلیون ریال و پست بانک بدون پرداخت تسهیلات ازدواج کمترین میزان پرداختی را داشته اند.
صابری با اذعان به اینکه حداقل زمان برای پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان حداقل یک هفته است، تصریح کرد: افرادی که مدارک و تشکیل پرونده آن ها در حداقل بازه زمانی انجام شود وام درخواستی آن ها در این مدت قابل پرداخت است.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات ازدواج جوانان در بانک ملی در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۶ درصد رشد داشته است، افزود: در بخش دریافت کنندگان تسهیلات هم ۵۴ درصد رشد داشته است.
وی همچنین با اشاره به اینکه تعداد افراد ثبت نام کننده و متقاضی تسهیلات ازدواج در استان بسیار زیاد است، علت آن را محدود بودن منابع عنوان کرد و گفت: بانک ها منابع قرض الحسنه کافی نداشته و همین امر موجب شده که با زیاد شدن مبلغ وام ازدواج هر زوجین به ۲۰۰ میلیون ریال نوبت انتظار دریافت وام طولانی شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.