در جاهایی که دولت امکان سرمایه‌گذاری ندارد، بخش خصوصی وارد شود

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بورس انرژی می‌گوید دولت در خیلی از جاها امکان سرمایه گذاری جدید ندارد و بخش خصوصی باید در آن موارد سرمایه گذاری کند. در نتیجه باید این توانمندی را برای بخش خصوصی ایجاد کنیم.

سید علی حسینی در دومین روز از نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی گفت: اگر ما بخواهیم بدانیم که این اقتصاد سالم کار می‌کند یا نه باید بدانیم که در یک اقتصاد سالم باید شاهد افزایش بهره‌وری باشیم. اگر اقتصاد درجا می‌زند نشانه‌ این است که آن اقتصاد سالم نیست. علاوه بر این تشویق، نوآوری میتواند نشانه اقتصاد سالم باشد.

وی تاکید کرد: افزایش بهره‌وری، افزایش خلاقیت ونوآوری، فراهم شدن بازاری با نقدشوندگی و کارایی بالا بابت خرید و فروش اوراق بهادار نشانه‌های یک اقتصاد سالم است.

وی درباره مزیت‌های عمومی بازارهای متشکل و قانون مند همچون بورس‌ها، گفت: فراهم آوردن بستر مناسب بابت کشف صحیح قیمت‌های تعادلی، افزایش شفافیت از طریق انتشار عمومی اطلاعات، پیشگیری از وقوع تخلفات، فساد و رانت و کاهش نوسانات قیمت و ریسک معامله‌گران و غیره از مزیت‌های بورس هستند.

حسینی اضافه کرد: دولت در خیلی از جاها امکان سرمایه گذاری جدید را ندارد و بخش خصوصی باید سرمایه گذاری را انجام دهد. ما باید این توانمندی را برای بخش خصوصی فراهم کنیم.

مدیر عامل بورس انرژی افزود: بازار سرمایه ما در همه بخش‌ها از زیرساخت‌های بسیار خوبی برخوردار است از جمله آن می‌توان به نیرو جوان، سامانه و ساختارهای به روز شده اشاره کرد. در نتیجه به هر میزانی که بخواهیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم برای ما این امکان وجود دارد و صندوق‌های سرمایه گذاری ظرفیت منابعشان خیلی بالا رفته و در طراحی ابزارهای مالی هر سال شاهد طراحی ابزارهای جدید بودیم. همچنین در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه نفت از طریق بازار سرمایه تامین مالی کردیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.