دلاراز۳۶۶۰ تومان عقب نشینی نمی کند

|
0 دیدگاه

صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (دوشنبه) بازار آزاد تهران، هر دلار آمریکا را با هشت ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ۳۶ هزار و ۵۷۹ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با چهار هزار ریال افزایش، ۱۱ میلیون و ۷۵ هزار ریال دادوستد کردند.

هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با ۱۹۴ ریال کاهش نسبت به روز گذشته (یکشنبه ۲۳ آبان ماه) به ۳۹ هزار و ۹۶۶ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۴۰ ریال کاهش، ۴۶ هزار و ۸۰ ریال فروخته شد.
این اتحادیه برای امروز، قیمت هر دلار را ۳۶ هزار و ۶۲۰ ریال و هر یورو را ۳۹ هزار و ۹۰۰ ریال اعلام کرده است.
علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی به تازگی به خبرنگار ایرنا گفته ، تک نرخی شدن ارز به فراهم بودن زیرساخت ها و شرایط اقتصادی وابسته است و امکان تحقق آن تا یک ماه آینده و حتی تاخیر تا سال آینده وجود دارد.
وی با اشاره به این که همه بازارهای جهانی به نتیجه انتخابات آمریکا واکنش نشان دادند و طبیعی است که در کشور ما نیز این واکنش ها را ببینیم، گفته بود، بانک مرکزی برای پیاده کردن برنامه ها و سیاست هایش، مسیر خود را می رود و از بازارهای جهانی تبعیت نمی کند؛ در واقع مسایل داخلی کشور بیشتر از رخدادهای خارجی اهمیت دارد، زیرا مدل تغییر در کشور ما با دنیا متفاوت است.
دیواندری افزود: به عنوان نمونه در همه دنیا ارزش دلار کاهش یافته، اما در کشور ما بالا رفته است؛ مدلی که در کشور ما به این موضوع نگاه می شود یک مقدار متفاوت است. بانک مرکزی ارز را با همان نرخ شناور مدیریت شده، کنترل می کند.

**بازار طلا
بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا لحظه انتشار این خبر، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی بدون تغییر قیمت در مقایسه با دیروز به ترتیب ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال، پنج میلیون و ۵۹۰ هزار ریال و دو میلیون و ۹۴۰ هزار ریال داد و ستد شد.
در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه یک گرمی نیز بدون تغییر قیمت در مقایسه با دیروز، یک میلیون و ۸۴۰ هزار ریال فروخته و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۷۳۰ ریال داد و ستد شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با ۱۰ دلار و ۳۰ سنت افت قیمت نسبت به روز گذشته، یک هزار و ۲۱۸ دلار و ۳۰ سنت قیمتگذاری شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.