دلار در مدار ۳۶۷۰ تومان قرارگرفت

|
0 دیدگاه

صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (سه شنبه) بازار آزاد تهران، هر دلار آمریکا را با ۱۲۲ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ۳۶ هزار و ۷۰۱ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با ۷۴ هزار ریال افزایش، ۱۱ میلیون و ۱۴۹ هزار ریال داد و ستد کردند.

هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با ۳۱۸ ریال کاهش نسبت به روز گذشته (دوشنبه ۲۴ آبان ماه) به ۳۹ هزار و ۶۴۸ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۷۰ ریال کاهش، ۴۶ هزار و ۱۰ ریال فروخته شد.
اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران امروز قیمت هر دلار را ۳۶ هزار و ۷۴۰ ریال و هر یورو را ۳۹ هزار و ۹۳۰ ریال اعلام کرده است.
سعید مجتهدی رییس شورای کانون صرافان ایران امروز درباره افزایش بیش از ۱۲۰ ریالی نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد تهران به خبرنگار ایرنا گفت: این کانون درکمیته تصمیم گیری نرخ ارز هیچ دخالتی ندارد و علت نوسان های نرخ ارز را از بانک مرکزی جویا شوید.
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز امروز به نقل از ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی گزارش داد: سهم بانک مرکزی در تامین ارز بازار با افزایش صادرات غیرنفتی کاهش یافته است.
سیف شب گذشته در نخستین نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دهم و مدیران ارشد بانک مرکزی درباره وضعیت بازار ارز گفته است، بانک مرکزی توانسته است با اعمال روش های دقیق، کنترل مناسب و موثری را بر ثبات بازار ارز اعمال کند که دستاورد آن نیز ثبات مطلوب قیمت ارز در بازار و از آن مهمتر کاهش محسوس دامنه نوسان آن بوده است.
نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد ارز تهران پس از همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (چهارم تیرماه ۱۳۹۵) در مدار بالای ۳۵ هزار ریال و پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا در هفته گذشته (نوزدهم آبان ماه) در مدار بالای ۳۶ هزار ریال قرار گرفته است.

**بازار طلا
اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران تا لحظه انتشار این خبر، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم و هر قطعه نیم سکه را با ۲۰ هزار ریال افزایش به ترتیب ۱۰ میلیون و ۹۷۰ هزار ریال و پنج میلیون و ۶۱۰ هزار ریال و هر ربع سکه را با ۱۰ هزار ریال افزایش قیمت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال اعلام کرد.
در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه یک گرمی با ۱۰ هزار ریال افت قیمت در مقایسه با دیروز، یک میلیون و ۸۵۰ هزار ریال فروخته شد و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۹۲۰ ریال داد و ستد شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با ۱۳ دلار و ۳۰ سنت افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، یک هزار و ۲۳۱ دلار و ۶۰ سنت قیمتگذاری شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.