دو عرضه عمده فرابورس در یک روز

|
0 دیدگاه

بازار دوم فرابورس ایران در چهاردهمین روز آذرماه میزبان دو عرضه سهام ۴۰ و ۱۵ درصدی شرکت‌های ریل پرداز سیر و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی خواهد بود.

دو بلوک ۴۰ و ۱۵ درصدی شرکت‌های ریل پرداز سیر و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی روز یکشنبه ۱۴ آذرماه از طریق عرضه در بازار دوم به فروش می‌رسد.
بر اساس این گزارش؛ شرکت اعتباری کوثر مرکزی به وکالت از طرف شرکت ارزش آفرینان کوثر کیش تعداد ۷۸۴ میلیون سهم “حریل” معادل ۴۰ درصد از سهام این شرکت را یکجا و شرایطی در بازار دوم فرابورس به مزایده خواهد گذاشت.
همچنین قیمت پایه‌ این سهام کنترلی که از سوی کارگزاری آبان عرضه می‌شود، معادل قیمت پایانی سهام در روز قبل از عرضه است به شرط آنکه از مبلغ یکهزار و ۴۲۵ ریال کمتر نباشد. بعلاوه این که قیمت پایه کل این سهام نیز معادل قیمت پایانی سهام در روز قبل از عرضه ضربدر تعداد سهام قابل عرضه تعیین شده به طوری که از مبلغ یکهزار و ۱۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمتر نباشد، تعیین شده است.
از سوی دیگر در همان روز شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی نیز تعداد ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی را به قیمت پایه ۴ هزار و ۵۲۴ ریال در این روز عرضه می‌کند.
گفتنی است؛ قیمت پایه کل این سهام مدیریتی که یکجا و شرایطی از سوی شرکت کارگزاری آینده‌گر خوارزمی عرضه می‌شود رقم ۱۱۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال بوده و سپرده حضور در این رقابت ۳ درصد از این مبلغ تعیین شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.