راه‌‌اندازی قطارهای فوق‌العاده برای اربعین

|
0 دیدگاه

معاون مسافری راه‌آهن گفت: ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵ هزار صندلی در ایام اربعین امسال برای مسیر ریلی تهران – خرمشهر – تهران پیش‌بینی شده است.

میرحسن موسوی اظهار کرد: همزمان با ایام اربعین حسینی و جهت رفاه زائران سیدالشهدا (ع)، قطار مستقیم ترکیبی تهران-کربلا راه‌اندازی می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های راه‌آهن برای حرکت قطارها به سمت کربلا بیان کرد: طی هماهنگی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حرکت این قطار (۶ تخته) در روز سه‌شنبه مورخه ۱۸/۰۸/۹۵ در ساعت ۱۵:۳۰ ‌از تهران به سمت شلمچه به طول ۹۶۰ کیلومتر آغاز می‌شود؛ مسافران این قطار در مرز شلمچه‌ پس از انجام تشریفات گذرنامه،‌ به وسیله اتوبوس (که هماهنگ شده است) در مسافت ۳۵ کیلومتر‌ به بصره اعزام می‌شوند و دوباره ‌به وسیله قطار در مسیری ‌۴۸۰ کیلومتر‌ی به کربلا اعزام می‌شوند؛ ‌طول مدت این سفر ۲۷ ساعت ‌جمع کل بهای بلیت ۱۳۰ هزار تومان است.

معاون مسافری راه‌آهن در ادامه افزود: از آن منظر که در مسیر بصره هنوز خط‌آهن تکمیل نشده است، زائران با اتوبوس‌‌های هماهنگ شده، ‌بخشی از مسیر را سیر می‌کنند, پس از ایام اربعین، این قطار هر سه‌شنبه به سمت کربلا تردد می‌کند.

موسوی تصریح کرد: با مسئولان راه‌آهن کشور عراق هماهنگ شده است تا در ایستگاه بصره تا کربلا، در ایام اربعین روزانه ۵ رام قطار برای سیر راه‌اندازی کنند تا زائران متقاضی بتوانند از این سیستم حمل و نقلی برای رفتن به کربلا و مسیر برگشت استفاده کنند.‌

وی در توضیح مسیرهای این قطار گفت: در طول مدت ایام اربعین امسال (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۵ آذر)، برای مسیر تهران – خرمشهر – تهران، تعداد ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵۰۰۰ صندلی پیش بینی شده است.

معاون مسافری راه‌آهن در ادامه تصریح کرد: همچنین ‌برای جابه‌جایی مسافران حدفاصل ایستگاه خرمشهر به شلمچه به طول ۱۷ کیلومتر،  هر نیم ساعت یک قطار پیش بینی شده است که جمع ظرفیت این مسیر ۱۱۵‌هزار صندلی بوده که در کل صندلی ایجادی اربعین سال جاری ۱۵۰‌هزار صندلی است.

موسوی در انتها خاطر نشان کرد: جهت سوار و پیاده شدن مسافران‌ و رفاه حال زائران، یک سکو در ‌مرز شلمچه و همچنین‌ سکویی دیگر در ۳ کیلومتری مرز شلمچه احداث شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.