رشد ۱۵.۵ درصدی حمل و نقل‌های هوایی در ایران

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان هواپیمایی از رشد ۱۵.۵ درصدی شاخص‌های حمل‌و نقل‌های هوایی ایران طی ۷ ماه ابتدایی سال جاری خبر داد و گفت: به دنبال رشد حمل و نقل هوایی فراتر از بُعد جهانی آن هستیم.

علی عابدزاده در افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران اظهار کرد: از ابتدای سال تا مهرماه شاهد رشد ۱۷ درصدی نشست و برخاست هواپیما، ۱۸ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و ۱۲ درصدی حمل بار بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه مجموع این رشد حدود ۱۵٫۵ درصد بوده است افزود: این در حالی است که نرخ رشد حمل و نقل هوایی در جهان طی مدت یادشده ۷ درصد و در منطقه خاورمیانه ۸ درصد بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این تفاوت نرخ رشد حمل و نقل هوایی در ایران و جهان و خاورمیانه یکی از نشانه‌های آغاز دوران درخشان این بخش در کشور است.

عابدزاده با بیان اینکه در دوران تحریم برخی توانمندی‌های راهبردی در صنعت هوانوردی پدیدار شد گفت: این توانمندی‌ها می‌تواند ایران را تبدیل به مرکز سقل هوانوردی منطقه کند، در سازمان هواپیمایی کشوری اراده‌ای ‌جدی برای حفظ این دستاوردها و زمینه ارتقای آن را با همکاری خارجی‌ها داریم.

وی با بیان اینکه ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوافضا داریم تصریح کرد: علاوه بر این حدود ۳۰۰ شرکت خصوصی در حوزه هوا و فضا در کشور مشغول فعالیت هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران جزء ۴ کشور اول در تربیت مهندس است، تاکید کرد: در خاورمیانه ایران برترین کشور به لحاظ نیروی انسانی در حوزه حمل و نقل هوایی است.

عابدزاده در ادامه با اشاره به اینکه در ناوری هوایی ایران موقعیتی شگفت‌انگیز دارد خاطرنشان کرد: از ایرلان‌ها توقع داریم از فرصت به وجود آمده در پسابرجام حداکثر استفاده را کرده تا صنعت حمل و نقل هوایی توسعه یابد. از سوی دیگر از سرمایه‌گذاران نیز توقع داریم با توجه به فضای ایجاد شده فرصت را مغتنم بشمارند.

وی تاکید کرد: ما به دنبال رشد حمل و نقل هوایی در بعد جهانی نیستیم و باید فراتر از آن عمل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: ۳ سال پیش به عنوان کارشناس کسی را تشویق نمی‌کردیم که به حوزه حمل و نقل هوایی وارد شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.