رشد ۲ درصدی ارزش بازار فرابورس در هفته ای که گذشت

|
0 دیدگاه

ارزش بازار معاملات فرابورس ایران در هفته ای که گذشت با افزایش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریالی، نزدیک به ۲ درصد رشد کرد و به رقم ۹۷۹ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال رسید.

در هفته ای که گذشت نقل و انتقال یک هزار و ۳۲۷ میلیون ورقه بهادار در ۱۲۹ هزار دفعه معاملاتی در فرابورس ایران به ارزش ۷ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب افزایش ۱۲ درصدی حجم و ارزش و رشد ۵۱ درصدی تعداد دفعات معاملات را نشان می دهد.
شاخص فرابورس(آیفکس) هم در این مدت افزایش ۱۴ واحدی معادل ۱٫۷ درصدی را تجربه کرد و در نزدیکی ارتفاع ۸۴۳ واحدی ایستاد. بعلاوه این که ارزش بازار نیز با رشد بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریالی نزدیک به ۲ درصد به رقم ۹۷۹ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال رسید.
همچنین بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس ایران در هفته ای که گذشت شاهد نقل و انتقال ۱۹۳، ۵۳۷ و ۵۷۱ میلیون ورقه سهام به ارزش ۳۶۶، ۲۴۳۵ و ۷۹۴ میلیارد ریال بود و در بازار ابزارهای نوین مالی نیز بیش از ۲۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال معامله شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۱۵۹ و ۲۱ درصدی همراه بود.
این گزارش می افزاید: بازار ابزارهای نوین مالی سرمایه‌گذاران در این مدت شاهد دست به دست شدن ۳ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۲۶۳ میلیارد ریال بود و تسه‌ها نیز به تعداد ۰٫۲ میلیون ورقه دست به دست شدند که ارزش آن بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال بود.
افزون بر این؛ بررسی معاملات انجام شده در صنایع فرابورسی نیز نشان می‌دهد گروه فلزات اساسی با معامله ۵۸۲ میلیارد ریال سهم، ۲۱ درصد از ارزش معاملات انجام شده در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه را به خود اختصاص داده و در صدر سایر گروه‌ها قرار گرفته است.
پس از آن نیز به ترتیب گروه اطلاعات و ارتباطات و پالایشی‌ها با دادوستد ۴۵۷ و ۲۵۰ میلیارد ریال ورقه به ترتیب سهم ۱۶ و ۹ درصدی را از ارزش کل معاملات بازار سهام فرابورس به خود اختصاص داده و در مرتبه‌های دوم و سوم ایستادند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.