رشد ۵۰ درصدی مصرف سوخت در ایام اربعین

|
0 دیدگاه

در ایام اربعین تردد به کربلا از ایران به حداکثر میزان خود می‌رسد و این سفر میزان مصرف سوخت را افزایش می‌دهد اما نکته مهم آن است که شرایط و برنامه‌هایی برای ارائه خدمات بهتر در سوخت رساانی در نظر گرفته می‌شود.

در ایام سفر اربعین به شهرهای کربلا و نجف عراق برای زیارت امام حسین و یاران آن امام بزرگوار میزان مصرف سوخت برای حمل و نقل زمینی، هوایی، پخت و پز و گرمایش محل‌های استقرار به شدت افزایش می‌یابد و تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد، میزان مصرف در ایام مذکور تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

اما نکته مهم آن است که در این ایام میزان تردد خودروهای شخصی و عمومی به شدت افزایش می‌یابد و فارغ از میزان مصرف سوخت، زمان و دسترسی آسان به جایگاه‌های سوختگیری مهم است.

در رابطه با اقدامات صورت گرفته در زمینه سوخت رسانی و ذخیره سازی سوخت، عباس کاظم پور مدیرعملیات شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به میزان، گفت: یکی از مهمترین خدمات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در زمان اربعین تامین سوخت حمل و نقل، سوخت مواکب، سوخت هوایی و سوخت پخت و پز است.

وی تصریح کرد: این شرکت با توجه به تجربه سال‌های گذشته خود و پیش بینی بر افزایش میزان مصرف، در سه بخش ذخیره سازی، ناوگان حمل و نقل و نقاط عرضه توجه ویژه‌ای شده است که برای خدمات رسانی بهتر سه استان عامل اهواز، آبادان و ایلام در کنار هشت استان معین برای سوخت رسانی هرچه بهتر در نظر گرفته شده‌اند.

کاظم پور با بیان اینکه ۱۲ جایگاه سیار در مسیر دسترسی به مرزهای ایران و عراق در نظر گرفته شده است، افزود: در مرحله ابتدایی بر اساس پیش بینی‌های گذشته ذخایر سوخت به حد مد نظر پر شده و در کنار آن برای پاسخگویی به نیاز افراد توجه ویژه‌ای به جایگاه‌های سوخت ثابت و سیار شده است.

وی یکی از مشکلات سرویس دهی در ایام اربعین را مشکل انتقال فرآورده‌ها دانست و گفت: در زمان پیک مصرف، یکی از مشکلات انتقال فرآورده از انبار به محل عرضه است که برای جلوگیری از این مشکل، وسایل حمل چند برابر میزان استاندارد در نظر گرفته شده است.

مدیر عملیات شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این سوال که چه زمانی عملیات مورد نظر برای ایام اربعین پایان می‌پذیرد، گفت: پایان عملیات زمانی انجام می‌شود که اعتماد حاصل شود تا مسافر ایام اربعین در خاک عراق نمانده و میزان مصرف سوخت به حداقل برسد که در نهایت دستگاه‌های مربوطه پایان عملیات را اعلام می‌کنند.

کاظم پور، در رابطه با حجم مصرف در ایام اربعین خاطرنشان کرد: به طور تقریبی میزان مصرف سوخت در ایام اربعین نسبت به دیگر ایام با رشد ۵۰ درصدی مواجه شده است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: تدابیر ویژه‌ای برای سوخت رسانی به کاروان‌های زیارتی در نظر گرفته شده تا مدت زمان سوخت گیری به حداقل برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.