روزانه ۱۰۰ میلیون تراکنش بانکی در ایران صورت می گیرد

|
0 دیدگاه

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: جمهوری اسلامی امروز دارای حجم بالای مبادلات الکترونیکی در قالب نظام بانکی کشور است و روزانه به میزان حدود ۱۰۰ میلیون تراکنش‌های بانکی در سطح کشور صورت می گیرد که از جمعیت کشور بیشتر است.

علی دیواندری در بازدید « خلیل صدیق » رییس کل بانک مرکزی افغانستان از پژوهشکده مزبور افزود: این مجموعه فعالیت پژوهشی را برای بانک مرکزی ایران به مورد اجرا می گذارد.
براساس این گزارش رییس ‌کل بانک مرکزی افغانستان اضافه کرد: بانک مرکزی افغانستان در بخش امور پژوهشی و تحلیل فعال است به‌ نحوی ‌که ماهانه گزارش‌های دقیقی در خصوص فعالیت‌های اقتصادی تهیه می کند.
صدیق گفت: افغانستان از نظر امنیت و ثبات در سطح پایین قرار دارد و امکان ارایه خدمات بانکی در برخی از نقاط افغانستان وجود ندارد، اما در حال ارتقای این وضعیت است.
*********
اعطای ۱۱٫۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه ها کوچک ومتوسط
مدیرعامل بانک تجارت اعلام کرد: براساس اجرای طرح رونق اقتصادی و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه مبلغ ۱۱ هزار و ۷۷۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.
محمد ابراهیم مقدم نوده گفت: برنامه این بانک بر حمایت از بنگاه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است و در این ارتباط بیش از یکهزار و ۲۴۶ درخواست مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی افزود: آمار مقایسه‌ای میان بانک‌های کشور نشان می دهد، از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، پرداختی کل سیستم بانکی به واحدهای معرفی شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبلغ ۳۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ چهار هزار و ۵۱ میلیارد ریال معادل بیش از ۱۰ درصد آن توسط بانک تجارت پرداخت شد.
به گفته این مقام مسئول بانکی، تعداد تسهیلات پرداختی مستقیم سیستم بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط پنج هزار و ۵۶۱ مورد بوده که سهم بانک تجارت از این تعداد ۸۶۷ مورد( بیش از ۱۵ درصد) به ثبت رسید.
*********
بانک ملی ایران اعلام کرد: امسال در دوره هشت ماهه گذشته تعداد ۳۰۵ هزار کارت اعتباری از سوی این بانک صادر شده که از این رقم ۲۰۰ هزار کارت برنزی ( ۱۰۰میلیون ریالی)، ۲۳ هزار کارت اعتباری نقره‌ای ( ۳۰۰ میلیون ریالی) و ۱۰ هزار کارت اعتباری طلایی ( ۵۰۰ میلیون ریالی) به همراه ۷۲ هزار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر شد.
بانک یادشده در بین ۳۵ بانک دولتی و خصوصی کشور، به میزان ۲۰٫۹۲ درصد از کارت های بانکی تراکنش‌دار با حداقل یک تراکنش را در اختیار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.