روستاهای ۱۲ استان تحت پوشش طرح واکسیناسیون

|
0 دیدگاه

مدیرکل امور طیور سازمان دامپزشکی، با بیان اینکه ۵۰ درصد روستاهای ۱۲ استان در طرح واکسیناسیون طیور شرکت داده شده اند، گفت: امکان انتقال بیماری از مرغداری به روستاها وجود دارد از این رو واکسیناسیون طیور با جدیت پیگیری می شود.

فرشاد تهرانی در یک برنامه خبری در رابطه با آغاز طرح واکسیناسیون طیور در ۱۰ هزار و ۵۰۰ روستا، اظهار کرد: با توجه به ارتباط مرغداری ها و کارگران آن ها با افراد روستا امکان انتقال بیماری از مرغداری به روستا وجود دارد از این رو طرح واکسیناسیون مرغداری ها و طیور با جدیت آغاز و پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون به صورت آشامیدنی انجام می گیرد و این فرآیند نسبت به گذشته راحت تر است، گفت: ۱۰ هزار و  ۵۰۰ روستا که ۵۰ درصد روستاهای ۱۲ استان را پوشش می دهد با همیاری بسیج سازندگی که آموزش های لازم را دیده اند، انجام می شود.
مدیرکل امور طیور سازمان دامپزشکی، خاطرنشان کرد: برنامه پیش رو آن است تا در سال آینده پوشش ۱۰۰ درصدی روستاها و طیور انجام شود که این موضوع با وجود آنکه شیوه اخیر واکسیناسیون نسبت به گذشته هزینه کمتری دارد، نیاز به تامین اعتبار و لوازم مورد نظر دارد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.