روسیه بازار صادراتی محصولات کشاورزی ایران است

|
0 دیدگاه

مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده محصولات نهایی کشاورزی از صادارت آب میوه و کنستانتره به کشورهای منطقه و روسیه خبر داد.

«ناصر صمدی» امروز (دوشنبه) در نشستی خبری افزود: صادرات به کشورهایی که در همسایگی قرار دارند به صورت محصول نهایی، اما به کشورهای دیگر در قالب پوره و کنستانتره انجام می شود.
وی با اشاره به این که حجم صادرات به اروپا اندک است و در آینده افزایش می یابد، افزود: قرار است ۱۰ درصد از سهام این شرکت بزودی در فرابورس عرضه شود.
صمدی گفت: سهام این شرکت اکنون در اختیار بنیاد مستضعان و شرکت های زیر مجموعه این سازمان قرار داد که بخشی از آن در بازار سرمایه عرضه می شود.
وی با تشریح وضعیت مالی این شرکت در آستانه عرضه اولیه در فرابورس، افزود: حاشیه سود این شرکت در نیمه نخست سال ۱۲ درصد است که تا پایان سال به هفت تا هشت درصد کاهش می یابد.
صمدی با بیان این که پیش بینی سود هر سهم این شرکت در سال مالی جدید ۲۹۴ ریال است، افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۸۲۰ میلیارد ریال فروش انجام شده که بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال مربوط به سود ناخالص و پیش از کسر مالیات است.
مدیرعامل شرکت پاکدیس گفت: سرمایه این شرکت ۲۸۰ میلیارد ریال و ارزش کل دارایی های ثابت آن ۷۸۰ میلیارد ریال ارزیابی می شود.
وی درباره سرانه مصرف آبمیوه در کشور گفت: بر اساس گزارش های بین المللی، سرانه مصرف آبمیوه در کشور ۱۰ لیتر در سال است، در حالی که مصرف محصولات گازدار ۲۸ لیتر و مالشعیر هفت لیتر است.
فرابورس ایران با ساختار و جایگاه قانونی مشابه بورس ولی با شرایط پذیرش و معامله ساده تر ایجاد شده است تا حوزه شمول بازار سرمایه کشور را گسترش دهد.
مهم‌ترین وظیفه فرابورس ایران، ساماندهی و هدایت بخشی از بازار سرمایه است که شرایط ورود به بورس اوراق بهادار را نداشته یا تمایل به ورود سریع‌تر به بازار دارند، لذا رویه‌های پذیرش شرکت‌ها و تنوع شرایط پذیرش به گونه ای است که شرکت‌ها با احراز حداقل شرایط و در سریع ترین زمان ممکن، امکان ورود به بازار را داشته و از همه مزایای شرکت‌های پذیرفته شده در بازار اوراق بهادار استفاده کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.