ریزش بورس متاثر از بار روانی است

|
0 دیدگاه

رئیس آمار و اطلاعات شرکت بورس گفت: روند نزولی شاخص بورس متاثر جو روانی انتخابات آمریکا بوده هر چند که در واقع امر نتیجه فعلی انتخابات به نفع ایران و دنیا رقم خورده است.

کیوان شیخی در خصوص علت روند منفی شاخص بورس اظهار کرد: بازار سرمایه ایران متاثر از جو روانی بازارهای جهانی با روند منفی روبرو شد و بسیاری از سهم‌ها در صف فروش قرار گرفتند.

وی در این باره ادامه داد: روند انتخابات آمریکا کاملا به نفع اقتصاد ایران و دنیا خواهد بود زیرا با توجه به شرایطی که رئیس جمهور جدید آمریکا رقم خواهد زد شاهد رشد نه تنها بازار سرمایه بلکه بازار طلا و بازار نفت ایران خواهیم بود.

رئیس آمار و اطلاعات شرکت بورس بیان کرد: با توجه به درست رقم خوردن انتخابات آمریکا پیش بینی می‌شود قیمت نفت ایران تا پایان سال به ۱۰۰ دلار نیز افزایش یابد و اقتصاد ایران متحول شود.

شیخی تصریح کرد: سهام فولاد مبارکه و شرکت ملی مس ایران بیشترین افت را در روز جاری تجربه کردندو گروه خودرویی‌ها بیشترین صف فروش را از آن خود کردند که این رفتار کاملا هیجانی و دور از منطق بوده و باید با دید بازتری نسبت به اتفاق مهم در جهان قدم برداشت.

وی با اشاره به چشم انداز مثبت سرمایه‌گذاری در ایران گفت: سرمایه‌گذاران داخلی باید از این فرصت به وجود آمده در دنیا استفاده کنند و چشم انداز سرمایه گذاری در ایران بسیار روشن خواهد بود.

رئیس آمار و اطلاعات شرکت بورس در انتها خاطرنشان کرد: روند هیجانی و منفی شاخص بورس تا شنبه ادامه خواهد داشت و پس از آن شاهد کم شدن تاثیر روانی انتخابات بر این بازار خواهیم بود و روند شاخص کم کم متعادل خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.