زمان اعلام قیمت خرید تضمینی گندم

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت بابت خرید گندم از کشاورزان ۱۵ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است، گفت:‌ قیمت تضمینی خرید گندم در دولت نهایی شده و هفته آینده توسط سخنگوی دولت اعلام می‌شود.

عبدالمهدی بخشنده معاون وزیر جهاد کشاورزی در جریان بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با فارس گفت: قیمت‌های تضمینی برای محصولات کشاورزی در سال زراعی ۹۶ـ۹۵ تیرماه توسط وزارت جهاد کشاورزی تهیه و به دولت پیشنهاد شده بود که در دفاتر تخصصی سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد کلیات آن تصویب شده و هفته پیش در شورای اقتصاد مطرح و چارچوب آن به تصویب رسید.

وی افزود: عددهای نرخ تضمینی محصولات کشاورزی، نهایی شده و به زودی از سوی آقای نوبخت سخنگوی دولت اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید نرخ‌های تضمینی هم تا اول مهرماه اعلام شود، گفت: سال گذشته اینگونه بود اما امسال دولت درگیر تأمین منابع مالی برای پرداخت طلب کشاورزان بود و در این زمینه تأمین مالی ۱۵ هزار میلیارد تومان به عنوان بزرگترین تأمین مالی بخش کشاورزی در ۳۰ سال گذشته انجام شد و همه مطالبات کشاورزان پرداخت شد.

وی افزود: البته کشاورزان مناطق سردسیر، دیرتر به مطالبات خود رسیدند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد طلب چغندرکاران گفت: از سال گذشته ۱۲۵ میلیارد تومان به کارخانه‌های قند بدهکاریم که مبلغ ۸۴ میلیارد تومان تأمین مالی و پرداخت شده و بقیه طلب کشاورزان به زودی پرداخت می‌شود.

بخشنده در مورد وضعیت کشت گندم در سال جاری گفت: طبق گزارش‌های دریافتی از کشت گندم، استقبال خوبی شده و تاکنون ۴ میلیون هکتار گندم در کشور کاشته شده است.

بخشنده در پایان یادآور شد: برنامه کشت گندم مطابق اهداف طراحی‌شده پیش می‌رود و خرید گندم از اوایل خرداد سال آینده شروع می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه آیا منابع مالی کافی برای خرید گندم تهیه شده است، گفت: دولت تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده و برای لایحه بودجه ۱۳۹۶ پیشنهاد منابع کافی از طرف دولت به مجلس ارائه می‌شود که امیدواریم منابع موردنیاز برای کشت گندم تأمین شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.