زمین‌گیر شدن کارگاه‌های تولیدی با ابزار مالیات

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران از تعطیلی ۷۰درصد واحدهای تولیدی پیراهن خبر داد و گفت: در گذشته این واحدها با تولید انبوهی فعالیت می‌کردند که با رکود حاکم بر این صنعت، فقط با ۲۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند.

درودیان با اشاره به تعطیلی واحدهای تولیدی گفت: در حال حاضر اکثر کارگاه‌های تولیدی در حال تعطیلی می‌باشند و کارگران تا مرز بیکاری پیش رفتند و برخی از این کارگاه‌ها با ظرفیت ۲۰درصد در حال فعالیت می‌کنند و در حال ورشکستگی هستند.

وی افزود: به طور کلی حدود ۷۰درصد تولید کنندگان پیراهن به علت نبود تسهیلات و مساوی نبودن عرضه و تقاضا تعطیل و از تولید منصرف شده و در این بین کشورهایی مانند ترکیه و چین به علت تسهیلاتی که کشورشان در اختیار واحدهای تولیدی برای صادرات قرار داده است، باعث شده تا اجناس خود را با قیمت‌های مناسب‌تر به کشورمان صادر کنند و افراد با دیدن قیمت مناسب آن‌ها از خرید کالای ایرانی منصرف شوند.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران ادامه داد: از سوی دیگر دولت از تولید در داخل کشور حمایت نکرده و با مالیات‌های سنگینی که از تولید کنندگان دریافت می‌کنند. ادامه کار را برای این واحدها بیش از پیش سخت می‌کند و نمونه‌ای از آن را می‌توان در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکنندگان مشاهده کرد.

درودیان با اشاره به دریافت مرحله‌ای مالیات توسط دولت و در نظر نگرفتن تسهیلات برای واحدهای تولیدی توسط دولت اظهار کرد:  در تمامی کشورهای جهان مالیات بر ارزش افزوده را در نهایت و از متقاضی دریافت می‌کنند که در ایران این امر به صورت مکرر از اولین تولیدکننده تا مصرف کننده نهایی دریافت می‌شود در حالی که مصرف کننده باید این مالیات را بپردازد و در نهایت قیمت نهایی کالای تولید شده چیزی فراتر از کالای وارداتی خواهد شد.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران با بیان وجود مشکلات ریشه‌ای در تمامی واحدهای صنفی زیر مجموعه خود گفت: با توجه به ۱۳دسته‌ای که به اتحادیه پیراهن دوزان مربوط می‌شود، دچار مشکل رکود هستند و در حال تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری افراد فعال در این بخش‌ها هستند.

درودیان افزود: در این بین باید به این نکته هم توجه کرد که کالاهای ایرانی از جمله پیراهن هیچ تفاوتی از نظر کیفیت با کالاهای خارجی نداشته و در گذشته تولیدات داخل را به کشورهایی مانند ایتالیا که یکی از کشورهای مطرح در زمینه البسه است صادر می‌شد که نشان از کیفیت بالای محصول ایرانی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر رقبای البسه ایرانی کشورهایی مانند چین و ترکیه است و تا زمانی که از واردات بی رویه به داخل کشور جلوگیری نشود امید به بهبود اوضاع تولید امکان پذیر نیست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.