سابقه امنیتی دکتر صالحی‌امیری به کمک فرهنگ می‌آید

|
0 دیدگاه

محمدرضا تابش نماینده اردکان در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفت و تاکید کرد سابقه امنیتی او می‌تواند به یاری فرهنگ بیاید.

تابش سخنان خود را چنین آغاز کرد: «استدعا دارم از رئیس مجلس که در تریبون مجلس که خانه امید مردم است، موضوعی به شکل تهمت مطرح نشود. بر این اساس استدعایم این است که نامه‌ای که آقای ذوالنور بخش‌هایی از آن را گفت در اختیار همه قرار بگیرد. اگر این اطلاعات طبقه‌بندی دارد چرا این نامه در دست آقای ذوالنور است و اگر ندارد باید در اختیار همه نمایندگان باشد و باید این منتشر شود تا همه نمایندگان ببینند و براساس آن رای دهند.»

او گفت: «در حوزه وزارت ارشاد آنچه اهمیت دارد رشد فضایل اخلاقی و گسترش روابط بین‌الملل با توجه به اهداف و نظر به انقلاب است. مهمترین ویژگی فردی که می‌خواهد این اهداف را محقق کند این است که باید دارای دانش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی باشد. رسالت وزیر شناخت جریان‌های مختلف فرهنگی، تاثیرگذاری بر آن‌ها و جریان‌سازی با تاکید بر نگاه ایران اسلامی است.»

او با اشاره به برنامه‌های صالحی‌امیری گفت: «مرور برنامه‌های او نشان از شناخت او از این حوزه دارد. در برنامه تقدیمی او به تشریح ساختار نهادینه فرهنگ پرداخته شده و مباحث اندیشه‌های فرهنگی براساس نگاه امام و رهبری مورد توجه است.»

صالحی امیری گفت: «در حوزه نظارت فرهنگی حرکت برمدار قانون و عدالت سرلوحه کار صالحی امیری است. امنیت خلاقان هنر را محترم شمرده است و نه تنها امنیت دولت را. در زمینه سیاست‌های هنری بر عدالت تکیه کرده است و پرهیز از اعمال سلیقه. برای اصلاح ساختار مدیریت فرهنگی و توسعه زیرساخت‌های فرهنگ اعلام نظر کرده و موضع گرفته و در قبال مجلس متعهد شده است.»

او همچنین گفت: «یکی از ضعف‌های مخالفان او کار آقای صالحی امیری در حوزه امنیتی است. من این را نقطه مثبت می‌دانم، کسی که پیشینه فرهنگی دارد و با فرهنگ به امنیت نگاه کند می‌تواند موفق باشد. نیرویی که گلوگاه‌های فرهنگ را خوب می‌شناسد و اشراف کامل بر گذرگاه‌ها و محدودیت‌هاو تنگناها دارد می‌تواند به حوزه فرهنگ آرامش دهد و امنیت دهد.»

تابش همچنین گفت: «سرمایه فرهنگ و هنر اصلاح‌گری است. رئیس جمهور کسی را معرفی کرده است که علاقه‌مند شعر و موسیقی و تحقیق و پژوهش است. از ویژگی‌های او ادب، فروتنی، تواضع است. کار وزیر فقط اداری نیست، مسوول تامین امنیت هنرمندان است. آقای صالحی با توجه به سابقه خوبی که در کتابخانه ملی داشته است و با توجه به تعقلاتی که ایجاد کرده است مطمئنم با رای اعتماد نمایندگان مواجه می‌شود و متعهد هستند که برنامه‌ها را اجرایی کنند و با وجود او در عرصه فرهنگ و هنر شاهد تحول خوبی خواهیم بود.»

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.