ساراس ایتالیا بدهی خود را به ایران پرداخت کرد

|
0 دیدگاه

پالایشگاه ساراس ایتالیا ۱۶۰ میلیون یورو (۱۷۷ میلیون دلار) از بدهی ۳۵۰ میلیون یورویی خود بابت نفتی که قبلا از ایران خریده را پرداخت کرد و بقیه در سال ۲۰۱۷ تسویه می‌شود.

پالایشگاه ساراس ایتالیا که گفته می‌شود ۳۵۰ میلیون یورو بابت نفتی که قبلا از ایران خریده به تهران بدهکار است، ۱۶۰ میلیون دلار از این بدهی را تسویه کرد.

مدیر مالی پالایشگاه ساراس ایتالیا گفت بدهی ۱۶۰ میلیون یوروی(۱۷۷ میلیون دلاری) این پالایشگاه بابت خرید نفت از ایران پیش از اعمال تحریم‌ها پرداخت شده است و تمامی بدهی این پالایشگاه به تهران در سال آینده تسویه خواهد شد.

تحلیلگران بدهی این پالایشگاه ایتالیایی به ایران را حدود ۳۵۰ میلیون یورو تخمین می‌زنند و این شرکت اعلام کرده است که ۵۰ میلیون یورو در سه ماهه دوم و ۱۱۰ میلیون یورو در سه ماهه سوم به تهران پرداخت کرده است.

فرانکو بالسامو در یک سخنرانی در مورد نتایج سه ماهه سوم به تحلیلگران  گفت: «۱۰۰ میلیون یوروی دیگر تا پایان سال پرداخت و باقی بدهی در سال ۲۰۱۷ تسویه خواهد شد.»

بخشی از سهام شرکت پالایشگاهی ساراس به غول نفتی روسیه، «روس‌نفت» تعلق دارد و این پالایشگاه بخش عمده‌ مواد خام خود را پیش از تحریم ها از ایران تامین می‌کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.