سالانه ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در خراسان شمالی هدفگذاری شده است

|
0 دیدگاه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: در راستای اجرای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، سالانه ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در این استان هدف گذاری شده است.

رضا بهمن پور اظهار کرد: هم اکنون در این استان۱۰هزار نفر از جمعیت ۹۳۶ هزار نفری در ۴۱۰ واحد تولیدی و صنعتی با ۱۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری فعال هستند.
وی در ادامه گفت: از ابتدای برجام تاکنون چند هیات داخلی و خارجی برای عقد قرار داد به این استان سفر کرده اند و در این راستا یک شرکت خارجی برای تولید برق از انرژی خورشیدی به ارزش سه هزار میلیارد ریال اعلام آمادگی کرده است.
وی گفت: با هماهنگی و همکاری یکی از شرکت های سرمایه گذاری داخلی توافقاتی را در حوزه سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم که در حوزه انرژی است و این پتانسیل و ظرفیت وجود دارد تا سطح ۲۵۰ مگاوات این سرمایه گذاری افزایش پیدا کند.
بهمن پور افزود: هم اکنون با پی گیری هایی که انجام شد عملیات اجرایی دو طرح ۳۰ مگاواتی در شهرستان های جاجرم و اسفراین در حال پی گیری است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: مجموع این سرمایه گذاری که منجر به صدور مجوز سرمایه گذاری در کشور شده با احتساب سرمایه گذاری داخلی ۷۵ میلیون و ۷۶۰ هزار یورو می شود.
استان خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع شده و دارای واحدهای بزرگ صنعتی نظیر مجتمع پتروشیمی خراسان، طرح آلومینای جاجرم، مجتمع فولاد و لوله های بدون درز اسفراین، کارخانه قند شیروان و همچنین کارخانه سیمان بجنورد است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.