سرازیر شدن قیمت طلا به کمتر از ۵ ماه قبل

|
0 دیدگاه

به راه افتادن موج فروش در بازار طلا و افزایش بازدهی اوراق قرضه موجب شد تا قیمت طلا به پایین ترین رقم ۵ ماه گذشته برسد.

به راه افتادن موج فروش در بازار طلا و افزایش بازدهی اوراق قرضه موجب شد تا قیمت طلا دیروز ۳ درصد کاهش یابد و به پایین ترین رقم ۵ ماه گذشته برسد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۳ درصد کاهش به ۱۲۲۲ دلار و ۳۸ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد تا رقم ۱۲۱۹ دلار و ۴۰ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم از ۳ ژوئن تاکنون بود. با وجود پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا و رشد تقریبا ۵ درصدی قیمت طلا در روز چهارشنبه، به راه افتادن موج فروش در بازار طلا فلز زرد را در مسیر ثبت ضعیف ترین عملکرد هفتگی از ژوئن ۲۰۱۳ قرار داد.
قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۳٫۳ درصد افت به ۱۲۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
قیمت نقره نیز دیروز ۶٫۵ درصد کاهش یافت و به ۱۷٫۳۴ سنت رسید. قیمت پلاتین نیز ۳٫۴ درصد افت داشت و به ۹۳۹٫۲۴ دلار رسید.
یک تاجر اروپای گفت: «موج گسترده ای از فروش در بازارهای کالا به راه افتاده است. قیمت مس و نیکل آسیب دیده و این کاهش قیمت به بازار فلزات گرانبها هم سرایت کرده است.»
اوله هانسن، تحلیلگر بازار طلا گفت:«پس از پیروزی ترامپ در اوایل این هفته، ما شاهد ارزیابی مجدد انواع مختلف دارایی ها هستیم. ترکیبی از افزایش بازدهی اوراق قرضه و تقویت دلار در حال آسیب زدن به احساس حاکم بر بازار طلاست.»
بازار همچنین انتظار دارد فدرال رزرو آمریکا با سرعت بیشتری نرخ بهره را افزایش دهد. قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.
استنلی فیشر، معاون رئیس فدرال رزرو گفته چشم انداز رشد اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قوی هست که فدرال رزرو به صورت تدریجی اقدام به افزایش نرخ بهره کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.