سفر به تایلند پس از مرگ پادشاه!

|
0 دیدگاه
کشور تایلند هم‌اکنون عزادار مرگ پادشاه محبوب خود، بهومیبول آدولیادی است که بیش از ٧٠ سال در این کشور حکومت کرده است. به همین دلیل بازدیدکنندگان از این کشور باید از اثرات شرایط به وجود آمده بر روى سفرشان آگاه باشند.

با توجه به علاقه‌ی مردم تایلند به پادشاهشان هرگونه انقلاب و تغییر نظام دور از ذهن است، بنابراین علاوه بر کرم ضد آفتاب و دفترچه‌ی راهنماى گردشگرى، همدردى با مردم عزادار تایلند نیز بسیار مهم است.

دولت تایلند ٣٠ روز عزاى عمومى اعلام کرده است. پرچم‌ها تا ٣٠ روز نیمه‌افراشته می‌شوند و مردم باید از هرگونه شادى کردن بپرهیزند و لباس مشکى بپوشند.

از گردشگران نیز خواسته ‌شده است که به رسم و رسوم تایلندی‌ها احترام بگذارند و از قوانین پیروى کنند. هم‌چنین در مجتمع‌های تفریحى، رستوران‌ها و مراکز خرید برخورد مناسبى داشته باشند و از هرگونه رفتار که نشان‌دهنده‌ی شادمانى و بی‌احترامی است، پرهیز کنند. در غیر این صورت به دردسر میفتند.

باوجود اعلام عزادارى ٣٠ روزه از سوى دولت، همه‌ی فرودگاه‌ها، وسایل حمل‌ونقل عمومى، بانک‌ها و بیمارستان‌ها مانند روزهاى عادى، خدمات‌رسانی می‌کنند. هیچ پروازی لغو نشده و شما می توانید برای سفر به تایلند در هر تاریخی برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید.

مراکز خرید، رستوران‌ها و مراکز تفریحى نیز باز هستند ولى طبق گزارش‌ها، بعضى از فعالیت‌ها در این ٣٠ روز ممنوع یا محدود شده است. اما با همه ی اینها تور تایلند مانند گذشته برقرار است و آژانس های مسافرتی تغییر خاصی در برنامه ی سفر به تایلند نداشته اند. خوب است بدانید قیمت تور تایلند نیز در چند روز گذشته کاهش پیدا کرده است.

مهمانى «شب ماه کامل» لغو شده است!

این مهمانى که ماهى یک شب در سواحل کو فا نگان برگزار می‌شد و موردتوجه گردشگران بود، این ماه برگزار نمی‌شود. دولت هم‌چنین از مراکز تفریحى خواسته از پخش موسیقى با صداى بلند پرهیز کنند.

تنها جاذبه‌های گردشگرى که در طى این ٣٠ روز بسته خواهند بود، معبد بودا، وات فرا کائو و گریت پالاس است که در آن‌ها مراسم تدفین سلطنتى انجام خواهد گرفت.

رستوران‌ها نیز اعلام کردند که همه‌ی جشن‌ها را تا پایان عزادارى لغو کرده‌اند.

پس کجا برویم؟

تایلند کشور زیبایی است و علاوه بر طبیعت بسیار دیدنی و بی نظیرش تاریخ غنی و پرباری دارد. برای آشنایی بیشتر با دیدنی های تایلند صفحه ی جاذبه های تایلند را ببینید. راهنمای سفر به تایلند و راهنمای شهرهای تایلند را هم می توانید در بخش راهنمای سفر به تایلند بخوانید.

هتل‌ها باز خواهند بود!

هتل‌های تایلند مانند روزهاى عادى پذیراى مهمانان خواهند بود. طبق گفته‌های کارکنان هتل، مهمانان می‌توانند از ساحل و بقیه‌ی امکانات هتل استفاده کنند ولى جشن گرفتن ممنوع است. طبق درخواست دولت کارکنان هتل باید به نشانه‌ی عزادارى تا یک سال لباس فرم مشکى بپوشند. این در حالى است که از مردم عادى خواسته شده تا ٣٠ روز لباس مشکى بپوشند.

چگونه احترام بگذاریم؟

گردشگران مجبور به پوشیدن لباس مشکى نیستند اما بهتر است براى ابراز همدردى و احترام لباس‌های ساده بپوشند. سؤال کردن در مورد پادشاه فقید موردى ندارد ولى باید با مردم ابراز همدردى کرده، مؤدب و محترمانه برخورد کنند.

خوب است بدانید بر اساس قانون کشور تایلند مجازات بی‌احترامی به پادشاه، ملکه و دیگر اعضای خانواده‌ی سلطنتی ۱۵ سال زندان است.

سفارت چین طى انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پادشاه تایلند محبوب مردم این کشور بوده و مرگ وى مردم تایلند را متأثر کرده است.

سفارت چین همچنین از شهروندان چینى ساکن تایلند خواسته در مراسم ترحیم شرکت کرده و با مردم تایلند ابراز همدردى کنند و دوستى بین این دو کشور را پایدار نگه دارند.
تقریباً ٣.٥ میلیون چینى بین ماه‌های ژانویه و آوریل ٢٠١٦ از تایلند بازدید کردند که بیشترین آمار در بازدیدکنندگان است.

دولت استرالیا نیز طى بیانیه‌ای از استرالیایی‌های ساکن تایلند درخواست کرده تا با مردم تایلند در این لحظه‌های سخت ابراز همدردى کنند.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.