سهامداران تصمیمات احساسی نگیرند

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه افت شاخص بورس که در پی انتخابات آمریکا رخ داده به زودی جبران می شود گفت: تمامی پتانسیل ها و عوامل مثبتی که در اقتصاد ما هست در بلندمدت بر تمامی عوامل دیگر غالب می شود.

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات ایران اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری امریکا و مناسبات سیاسی اینچنینی در عرصه بین المللی، تأثیر کوتاه مدت و محدودی ممکن است روی بعضی از شاخص های بین المللی اقتصادی داشته باشد و همه می دانند روابط سیاسی تأثیراتش کوتاه مدت است و این روابط اقتصادی کشورهاست که تعیین کننده شاخص های اقتصادی در بلندمدت است.

وی افزود: تأثیر انتخابات امریکا بر شاخص بورس ایران نیز یک نوع تأثیر هیجانی و کوتاه مدت است و به سهامداران پیشنهاد می شود به اینگونه افت و خیزهای موقت اهمیت نداده و تصمیمات احساسی نگیرند.

محمدی با بیان اینکه “پتانسیل های شرکت های خارجی و پتانسیل های شرکت های داخلی ما بر بورس کشور و تعیین شاخص ها بسیار اهمیت دارد”، گفت: طبیعتا سیاست های اقتصاد مقاومتی که دنبال شده و دولت تأکید جدی بر اجرای این سیاست ها دارد را در بازار سرمایه هم دنبال می کنیم و پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی در اقتصاد کشور با رویکرد درون زایی و برنگرایی توانسته بر بازار سرمایه تأثیرات مثبتی داشته باشد.

وی ادامه داد:مشکلات نقدینگی شرکت های داخلی تا حدودی حل و فصل شده، رشد صادرات ما مثبت هست، امیدواریم با تقویت صادرات ما بازار سرمایه هم تأثیرات مثبت بیشتری دریافت کند.

این مقام مسئول با بیان اینگه “برای بازار سرمایه ایران چشم انداز بسیار مثبتی را پیش بینی می کنم”، گفت: یک سری عامل محدود بین المللی وجود دارند که ممکن اسات برخی مواقع اثراتی نیز روی شاخص ها داشته باشند اما این اثرات کوتاه مدت است، اما در نهایت پتانسیل درونی یک کشور است که مهم است.

وی افزود: در سیاست های اقتصاد مقاومتی هم تأکید مقام معظم رهبری بر توانمندی های داخلی است ما باید از این توانمندی های داخلی استفاده درستی کنیم و سعی کنیم از این پتانسیل ها در بازار سرمایه بهره ببریم که به نظرم پتانسیل های ما هم در زمینه سرمایه نیروی انسانی بسیار ارزشمند که در بازرا حضور داد و هم در بخش صنعت و خدمات و کشاورزی ما تحولات بسیار خوبی داشتیم که خوشبختانه در بورس کالای ما اثر مثبت گذاشته است.

محمدی با بیان اینکه “افت شاخص ها به زودی جبران می شود”، خاطرنشان کرد: تمامی پتانسیل ها و عوامل مثبتی که در اقتصاد ما هست در بلندمدت بر تمامی عوامل دیگر غالب می شود.

رئیس سازمان بورس با اشاره به تأثیرات اجرای برجام بر بازار بورس کشور گفت: اجرای برجام تأثیرات مثبتی بر بازار بورس داشته و این تأثیرات مثبت ادامه دار خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.