شاخص بورس با کمک پتروشیمی ها ۳۲ واحد بالا رفت

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) با تاثیر مثبت نماد پتروشیمی ها اندکی رشد کرد و با ۳۲ واحد افزایش به رقم ۷۹ هزار و ۲۶۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۸۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از هفت هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال در ۶۳ هزار و ۶۰۴ نوبت خرید و فروش شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه در معاملات امروز نیز نشان دهنده رشد شماری از شاخص هاست، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۱۱ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۳ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۱ واحد و شاخص بازار دوم ۸۸۰ واحد رشد کرد.
در مقابل، شاخص آزاد شناور ۲۳ واحد و شاخص بازار اول ۱۱۹ واحد کاهش یافت.
برپایه معاملات امروز بورس، نمادهای پتروشیمی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته و اندکی آن را بالا کشیدند، در مقابل گروه معدنی و فلزی تاثیری منفی داشتند.
بر این اساس، نمادهای تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، جم (پتروشیمی جم)، شپدیس (پتروشیمی پردیس)، پترول (گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان) و اخابر (مخابرات) با رشد خود، بر شاخص تاثیر مثبت داشتند، اما نمادهای فولاد (فولادمبارکه) و کگل (گل گهر) با تاثیر منفی، مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.
حق تقدم سیمان کردستان، سیمان غرب، صنابع جوشکاب یزد، سیمان ایلام و بهنوش ایران در معاملات امروز از بیشترین رشد قیمت برخوردار بودند، در مقابل فراورده های مواد معدنی ایران، لعابیران، پاس مینو، بیمه آسیا و تولید محور خودرو با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند.
ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی پیش از این ، سهم بازار پول در منابع تامین مالی اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۳ برابر با ۸۹٫۲ درصد، سهم بازار سرمایه به میزان ۷٫۶ درصد و سهم سرمایه‌گذاری خارجی را معادل ۳٫۲ درصد ذکر کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.