شناسایی ۳۳۹۲ نقطه پرخطر در جاده‌های کشور

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از شناسایی ۳۳۹۲ نقطه پُرخطر جاد‌ه‌های کشور خبر داد و گفت: بر اساس تعداد تصادفات فوتی، جرحی و سایر پارامترهای مؤثر، ۱۵۸۵۱۵۸۵ نقطه به‌عنوان نقطه پر تصادف تعیین و برای رفع در اولویت قرار گرفته‌ است.

داوود کشاورزیان با بیان این که ۱۵۸۵ نقطه پر تصادف در اولویت پروژه‌های موسوم به رفع نقاط پرحادثه قرار دارند اظهار کرد:‌ توزیع این نقاط بر اساس شاخص تصادفات بوده است و اطلاعات درج‌شده در شناسنامه این ۳۳۹۲ نقطه شامل ۵۴۳۰ تصادف فوتی، ۲۳۴۱۹ تصادف جرحی و ۱۳۱۲۱تصادف خسارتی بوده است.

وی با اشاره به این‌که درمجموع ۴۱۹ نقطه دارای تصادف در آزادراه‌ها، ۷۱۶ نقطه در بزرگراه‌ها، ۱۲۰۰نقطه در راه‌های اصلی ملی، ۴۳۹در اصلی استانی و ۵۹۷ نقطه در راه‌های فرعی شناسایی شده است، تصریح کرد: حدود ۳۰درصد تصادفات منجر به فوت و حدود ۳۰ درصد تلفات سر صحنه در راه‌های برون‌شهری مربوط به نقاط پرخطر و حدود ۲۰ درصد تصادفات منجر به فوت و حدود ۲۰ درصد تلفات سر صحنه در راه‌های برون‌شهری مربوط به ۱۵۸۵ نقطه پر تصادف بوده است.

وی با بیان این‌که در صورت اصلاح یک شبه نقاط پرخطر ۲۰ درصد فوتی‌ها کاهش می‌یابد، افزود:‌قرار است این ۱۵۸۵ نقطه به شرکت‌های مهندسان مشاور ذی‌صلاح برای تهیه طرح واگذار و طرح‌های اصلاحی طی مدت ۶ ماه تهیه شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.