شیائومی از ربات اسباب بازی جدید خود با قابلیت کدنویسی رونمایی کرد

|
0 دیدگاه

شیائومی مشغول ساخت یک ربات اسباب بازی پلاستیکی است که می‌توان آن را به حالت‌های مختلفی در آورد و با استفاده از یک اپلیکیشن کنترلش کرد. 

این اسباب‌ بازی قابل کدنویسی که Toy Block نام دارد، از قطعاتی شبیه به لگو ساخته شده است و همراه با قطعات مختلفی برای مثال چرخ، دنده و زنجیر عرضه می‌شود تا کاربران بتوانند به این ربات قابل حرکت جان ببخشند.
به گفته شیائومی این ربات به یک تراشه ARM Cortex-M3 و سنسورهایی مانند ژیرسکوپ مجهز شده است و می‌تواند خود را سر پا نگه دارد. این سازه به میزان کافی ثبت دارد تا بتواند حین حرکت وزنی معادل ۳ کیلوگرم را نگه دارد.

اپلیکیشنی که به صورت خاص برای Toy Block طراحی شده است که به کاربران امکان می‌دهد تا مجموعه‌ای از حرکات را برای ربات تنظیم کند.

Lei Jun، مدیر عامل شیائومی روز جمعه این ربات را در حساب کاربری ویبوی خود رونمایی کرد، و اعلام کرد که Toy Block در فستیوال فروش آنلاین Single Day در روز ۱۱ نوامبر با قیمت ۷۳ دلار به فروش خواهد رسید.

برخی از کاربران معتقدند که قیمت تعیین شده برای این ربات بسیار بالاست و برخی دیگر نیز بخش های تشکیل دهنده آن را به قطعات لگو تشبیه کرده‌اند. در هر حال در مقایسه با سایر اسباب بازی‌های قابل کدنویسی موجود در بازار، ربات شیائومی کاملا رقابتی قیمت گذاری شده است. برای مثال ربات Code-a-Pillar شرکت Fischer Prive با قیمت ۴۹٫۹۹ دلار به فروش می‌رسد در حالیکه مشخصات سخت افزاری کاملا ساده‌ای دارد. ربات Dash ساخته Wonder Workshop نیز ۱۴۹٫۹۹ دلار قیمت دارد.

صنعت اسباب بازی‌های قابل کدنویسی به سرعت در حال رشد است. در ماه ژوئن شرکت گوگل نیز با Project Bloks برای آموزش کدنویسی به کودکان وارد میدان شد، مجموعه‌ای از قطعات الکترونیک که اصول برنامه نویسی را به کودکان آموزش می‌دهد.

شیائومی
شیائومی
شیائومی
شیائومی
شیائومی
شیائومی
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.