صندلی خالی در پروازهای اربعین

|
0 دیدگاه

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ۹ شرکت هوایی جابه‌جایی زائران حسینی را در ایام اربعین برعهده دارند، گفت: هنوز ظرفیت برخی از شرکت‌ها خالی مانده است و زائران از خرید بلیت بیش از نرخ‌های مصوب خودداری کنند.

وزارت راه و شهرسازی‌، مقصود اسعدی سامانی بیان کرد: در ایام اربعین حسینی شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان، آسمان، معراج، کیش ایر، تابان، آتا، زاگرس و کاسپین با انجام پروازهای برنامه‌ای و فوق‌العاده نسبت به جابه‌جایی زایران ایرانی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه در مجموع شرکت‌های هوایی ۳۵ دفتر مجاز را برای فروش بلیت ایام اربعین حسینی تعیین کرده‌اند، گفت: اسامی این دفاتر مجاز در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌ قابل دسترسی است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: هر چند برخی از دفاتر غیرمجاز بلیت را با قیمت بالاتری فروخته‌اند و هم اکنون پرونده آنها در سازمان تعزیرات حکومتی سازمان هواپیمای کشوری در دست بررسی است، اما هرچه به ایام اربعین حسینی نزدیک می‌شویم قیمت بلیت‌ها روند کاهشی دارد.

به گفته اسعدی سامانی‌ نرخ بلیت رفت و برگشت پروازهای هوایی برای انتقال زائران ایرانی به عراق در ایام اربعین حسینی از تهران و سایر شهرهای ایران به غیر از مشهد مقدس یازده میلیون ریال (یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) تعیین شده است و قیمت بلیت یک سره آن ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: بلیت رفت و برگشت شرکت‌های هوایی از مشهد به نجف و بغداد و بالعکس نیز ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

اسعدی سامانی گفت: با این حال اگر مسافری بلیت خود را بالاتر از نرخ های مصوب تهیه کرده، براساس هماهنگی‌های انجام شده می‌تواند قبل از پرواز به شرکت مربوطه مراجعه و مابه التفاوات آن را دریافت کند، هرچند که بلیت صندلی‌های بزینس کلاس شامل این نرخ‌گذاری نیست.

وی تاکید کرد: براساس بازرسی‌های محسوس و غیر محسوس و ارزیابی‌های انجام شده تاکنون هیچ‌کدام از دفاتر مجاز عرضه بلیت‌های اربعین حسینی بالاتر از نرخ‌های مصوب، بلیت عرضه نکرده‌اند و عرضه بلیت با قیمت‌های مصوب در این دفاتر همچنان ادامه دارد.

اسعدی سامانی گفت: در حال حاضر مجوز انجام هفته‌ای ۱۰۵ مجوز پرواز برنامه‌ای به مقصد عراق صادر شده است که در بعضی مواقع این تعداد به ۱۹۱مجوز پرواز در هفته افزایش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.