طرح توسعه پتروشیمی۲ اجرایی خواهد شد

|
0 دیدگاه

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه طرح توسعه پتروشیمی۲ یا ‘جی تی پی پی’ ( GTPP) این استان اجرایی خواهد شد گفت: رییس جمهوری بر شتاب بخشی اجرای این طرح تاکید دارد.

محمدرضا صالحی سه شنبه در نشست شورای اداری که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهار کرد: رییس جمهوری پیگیر این طرح بزرگ صنعتی برای اجرا هستند.
وی افزود: در نشستی که روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری در تهران برگزار شد بر اجرا این طرح که تاکنون دو سال معطل مانده تاکید شد.
وی اجرای این طرح را توقع مردم این خطه دانست و گفت: خوراک گاز این طرح تامین شده، وزرات نیرو تامین آب مورد نیاز را تضمین کرده و بانک نیز برای تسهیلات اعلام آمادگی کرده است و هیچ بار مالی برای دولت نخواهد داشت.
وی اظهار کرد: هم اکنون تنها در خصوص انتقال آب و تصفیه آب اختلاف کوچکی وجود دارد که آیا باید سرمایه گذار این اقدام را انجام دهد یا توسط وزرات نیرو انجام شود.
طرح جی. تی. پی. پی( GTPP) یا همان پتروشیمی ۲ قرار است در جوار مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۵ کیلومتری شمالشرق شهر بجنورد ایجاد شود.
مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۷ کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد که در سال ۷۵ به بهره برداری رسید. در چند سال اخیر بیشترین تولیدات این واحد صنعتی بخصوص کریستال ملامین آن به خارج از کشور صادر شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی این استان اختصاص خواهد یافت که این موضوع در دیدار با رئیس جمهوری وعده داده شد.
استاندار خراسان شمالی افزود: همچنین اعتبارات توازن منطقه ای و ترمیم قانون بودجه جاری نیز در این دیدار وعده داده شد.
وی اولویت سرمایه گذاری در این استان را تکمیل صنایع تکمیلی، صنایع بزرگ، صنایع مرتبط با بخش کشاورزی و صنعتی عنوان کرد و افزود: مسایل مربوط به کمبود آب و حجم ذخایر سد ها نیز مد نظر باشد.
وی با بیان اینکه تمامی شهرهای این استان گاز رسانی شده است افزود: در سال ۹۶ تمامی روستاها از نعمت گاز برخوردار می شوند.استان خراسان شمالی در شاخص برخورداری از نعمت گاز در کشور رتبه یک را دارد.
وی بر پیگیری مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان و همچنین سفر ریاست جمهوری نیز تاکید کرد و افزود: برخی از مصوبه ها به علت کمبود بودجه اجرایی نشده اند که باید در این راستا تلاش کنیم تا عقب ماندگی ها جبران شود.
استاندار خراسان شمالی رفع تحریم ها و افزایش رفت و آمدهای دیپلماسی را از آثار مهم برجام عنوان کرد و گفت: یکی از آثار مهم برجام در این استان تکمیل فرودگاه بجنورد است که سامانه های اطلاع رسانی را تکمیل کنیم.
صالحی به زمزمه هایی در خصوص کم شدن پرواز ها نیز اشاره کرد و افزود: ما بر افزایش آن تاکید داریم تا پرواز های مستمری داشته باشیم.

***شهرداری های خراسان شمالی ضعیف هستند
استاندار خراسان شمالی همچنین به ضعیف بودن شهرداری های این استان اشاره کرد و گفت: باید شهرداری ها تقویت شوند و از دستگاه ها خواست تا اگر طلبی دارند، پرداخت کنند.
صالحی بر سرمایه گذاری در روستا و مناطق عشایری هم تاکید کرد و افزود: در این راستا کمک شود تا سرمایه گذاران در روستاها در صنایع کوچک سرمایه گذاریی کنند.
وی افزود: در کارگروه رفع موانع تولید نیز ۳۹۰ واحد تولید در سامانه به ثبت رسیده است که از مجموع این تعداد ۲۵۷ واحد به بانک ها معرفی شده اند.
استاندار خراسان شمالی افزود: از تعداد واحدهای معرفی شده هم ۲۲۲ واحد به شعبه های بانک ها ارجاع داده شده اند اما تنها ۵۶ واحد موفق به دریافت ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات شده است که این وضعیت خوبی نیست.
نشست شورای اداری خراسان شمالی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، شماری از مسئولان کشوری و مدیران کل استان برگزار شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.