طرح ملی تولید خودرو رنو در ساوه آغاز می شود

|
0 دیدگاه

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح ملی تولید خودرو رنو با ظرفیت ۳۰۰ هزار دستگاه در سال جاری با همکاری شرکت خودروسازی رنو فرانسه در ساوه آغاز می شود.

بیوک علی مرادلو روز سه شنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی در اراک افزود :۱۵۰ هزار دستگاه خودرو برای شروع به کار در نظر گرفته شده که با گسترش ظرفیت، به ۳۰۰ هزار دستگاه قابل افزایش است.
وی اظهار کرد: هدف وزارتخانه در این طرح افزایش سطح رقابت است تا قطب سوم صنعت خودرو تشکیل شود و در کنار آن صنعت قطعه سازی گسترش یابد.
وی گفت: نسبت مشارکت در این سرمایه گذاری ۶۰ به ۴۰ است که داخلی سازی قطعات مورد نیاز در دستور کار جدی قرار می گیرد.
مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۰ درصد تولیدات این شرکت خودرویی به خارج کشور صادر خواهد شد.
مرادلو، درباره فراهم شدن زیرساخت های تاسیس این واحد تولید ملی گفت: تامین زمین و تغییر کاربری، امکان دسترسی جاده ای به بزرگراه، صدور مجوزهای لازم، پروانه بهره برداری، موافقت های اصول و تامین آب از جمله نیازهای تاسیس این واحد تولید خودرویی در استان مرکزی است.
وی گفت: برای اجرای این طرح ملی، ۱۲ مترمکعب آب لازم است و از جمله مشوق های سرمایه گذاری در این طرح می توان به معافیت پرداخت مالیاتی پنج ساله اشاره کرد.
استاندار مرکزی نیز در سخنانی گفت: با راه اندازی طرح تولید خودروی مشترک در ساوه سه هزار فرصت اشتغال جدید در این استان فراهم می شود.
محمود زمانی قمی افزود: واحد تولید خودرو رنو با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون یورو در شهرستان ساوه قطب اشتغال استان مرکزی است و ارزش افزوده قابل توجهی را نصیب استان و کشور می کند.
وی اظهار کرد: این طرح اقتصادی در مرحله نیازهای سرمایه گذاری مورد بررسی قرارگرفته و به زودی تولیدات آن روانه بازار می شود.
زمانی قمی گفت: همکاران و مدیران دستگاه های مربوطه نیازهای استقرار این واحد صنعتی را برای سرمایه گذاری در اسرع وقت برآورده می کنند.
استان مرکزی با دارا بودن ۳۰۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ، بیش از ۱۰۰ واحد تولید کننده قطعات خودرو، واحدهای تولیدی بزرگ خودرو های سنگین راه سازی و بیش از ۱۲۰ هزار دانشجو در رشته های مختلف صنعتی و فنی از ظرفیت های مناسبی برای ایجاد و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ خودرو ساز و صنعتی برخوردار است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.