ظرفیت بالای بورس ایران

|
0 دیدگاه

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار می گوید، راه برای ورود سرمایه گذاران خارجی بویژه از کشورهای همسایه و مشترک المنافع شوروی سابق (CIS – سی آی اس) به بازار سرمایه ایران باز است.

«یاسر فلاح» امروز (چهارشنبه) در سومین روز از هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۱۶) افزود: در پنج سال گذشته ارتباطات خوبی بین سازمان بورس با بورس های منطقه ای از جمله عمان، ترکیه و پاکستان ایجاد شده است.
وی با اشاره به مشابهت بورس های ایران و استانبول از نظر ظرفیت گفت: این ارتباطات تاکنون در برخی موارد به امضای تفاهم نامه ها و بازدید کارشناسان دو طرف از امکانات و توانمندی های یکدیگر انجامیده است.
فلاح افزود: بورس ایران با دارا بودن نسبت ۲۷ درصد سرمایه به تولید ناخالص داخلی، از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و سایر کشورها می توانند از این قابلیت و توانمندی استفاده کنند.
وی افزود: راه برای ورود سرمایه گذاران خارجی بویژه از کشورهای همسایه و CIS به بازار سرمایه ایران باز است و راهکارهای لازم به این منظور پیش بینی شده است که در آینده نزدیک اجرایی می شود.
پیش تر «حسین فهیمی» مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به اجرای پروژه های معینی برای جذب سرمایه گذار خارجی اشاره کرده و گفته بود، تسهیل دسترسی به بازار و توسعه شبکه در سطح داخل و عرصه بین الملل از جمله اقدام هایی بود که برای جذب سرمایه گذار خارجی به صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام گرفت و منجر به افزایش دو برابری تعداد و حجم معاملات سرمایه گذاران خارجی شده است.
کشورهای عضو سی آی اس (کشورهای مستقل همسود) شامل روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، بلاروس، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان و مولداوی هستند. ترکمنستان عضو ناظر است.
معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی، توانمندی ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، توانمندی های شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار، ارایه خدمات نوین بانکی و بیمه ای، کمک به تشکیل سرمایه دراقتصاد ملی، افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در طرح های کلان ملی از مهمترین اهداف برگزاری Kish Invex 2016 است.
جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ارایه جدیدترین الگوهای تامین مالی برای طرح های سرمایه گذاری و تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه گذاران و مجریان طرح های سرمایه گذاری، از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای این رویداد است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.