عدم همکاری بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید

|
0 دیدگاه

رضا رحمانی در رابطه با پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک گفت: اوایل کار بین وزارت صنعت و بانک‌ها با توجه به اینکه هنوز به تفاهم مشترک نرسیده بودیم مشکلاتی وجود داشت اما در حال حاضر بین تمام دستگاه‌های مربوط به این طرح هماهنگی لازم به وجود آمده است.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به مسئولان نظام گزارش می‌شود.
در شصت و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، رضا رحمانی در رابطه با پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک گفت: اوایل کار بین وزارت صنعت و بانک‌ها با توجه به اینکه هنوز به تفاهم مشترک نرسیده بودیم مشکلاتی وجود داشت اما در حال حاضر بین تمام دستگاه‌های مربوط به این طرح هماهنگی لازم به وجود آمده است.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه برای حل مشکل واحدی تولیدی در ابتدا قرار بود مبلغ ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک پرداخت شود، گفت: اما تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار و ۱۹۴ واحد پرداخت شده است.

رحمانی با بیان اینکه بزودی گزارشی از تأثیر پرداخت این تسهیلات به بنگاه‌های صنعتی در رونق تولید برای مسئولان نظام منتشر می‌شود، گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات همکاری خوبی داشته‌اند و حتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که در صورت اتمام ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اگر بنگاهی مانده باشد که تسهیلات دریافت نکرده باشد اما افزایش رقم پرداخت تسهیلات است.

وی افزود: بانک‌های کشاورزی، ملی، سپه، صنعت و معدن، ملت، صادرات و تجارت جزء ۷ بانکی بوده‌اند که بیش از ۹۵ درصد تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه بانک کشاورزی به لحاظ تعداد بیش از ۵۰ درصد پرداخت تسهیلات را انجام داده است، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه حدود ۹۰ پرونده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید به بانک‌ها خصوصی معرفی شده‌اند اما این بانک‌ها به موضوع پرداخت تسهیلات بی‌توجه بودند.

وی افزود: عملکرد بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید را به مسئولان نظام منتقل می‌کنیم و این موضوع را برای رسیدگی به مجلس می‌فرستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.