عرضه عینک غیر استاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک تهران از غیر استاندارد بودن عینک‌های عرضه شده در فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: هیچ گونه نظارتی بر این محصولات نمی‌شود و اکثر این عینک‌ها به صورت غیر رسمی وارد کشور می‌شود.

حمید ثابت قدم با اشاره به عرضه عینک‌های ارزان قیمت توسط دستفروشان، گفت: اکثریت عینک‌هایی که توسط دستفروشان در کنار خیابان‌ها به فروش می‌رسد تماما تقلبی بوده و اتحادیه نمی‌تواند نظارتی بر این عرضه کنندگان اعمال کند.

وی افزود: به مردم کشور توصیه می‌شود که از واحدهای صنفی که دارای پروانه کسب هستند خرید کرده ودر صورت بروز مشکل یا مشاهده اجناس تقلبی با اتحادیه تماس گرفته و این عرضه کنندگان را معرفی کنند و یا اگر در ارتباط با عینک‌های خریداری شده نیاز به کارشناسی دارند می‌توانند با شماره‌های اتحادیه تماس گیرند.

رییس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک تهران در ارتباط با نظارت‌های اتحادیه بر واحدهای صنفی اظهار کرد: از سوی دیگر واحدهای صنفی عرضه کننده عینک هر ۱۵ روز یک‌بار توسط اتحادیه مورد بازرسی قرار می‌گیرد که در صورت مشاهده اجناس غیر استاندارد با تذکر روبه‌رو شده و در صورت تکرار با برخورد اتحادیه روبه‌رو می‌شوند.

ثابت قدم گفت:عمده واحدهایی که از اتحادیه مجوز فروش را دریافت کرده‌اند کیفیت کالاهای عرضه شده را بالا برده و با ایجاد برند کالاهای خود را از مبادی قانونی وارد کشور می‌کنند همچنین باید تاکید کرد که تمامی عرضه کنندگان این محصول در خیابان‌ها به صورت قاچاق و از مبادی غیر قانونی وارد کشور می‌شود.

وی با بیان این که رقم نسبتا قابل توجهی از عینک‌های وارداتی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کالاهای عرضه شده در کشور به صورت قاچاق بوده و اگر افراد بخواهند کالاهای غیر  استاندارد را از مبادی قانونی وارد کشور کنند قیمت این کالاها بسیار افزایش یافته و دیگر صرفه‌ای برای عرضه نخواهد داشت.

رییس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک تهران با اشاره به کشورهای صادر کننده عینک به کشور گفت:عمده عینک‌های دارای نام تجاری وبرند از کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، ترکیه و چین بوده که بیشترین واردات عدسی، فرم وعینک‌های آفتابی از کشور چین است که علت آن قیمت مناسب این کالا بوده است.

ثابت قدم  با اشاره به عرضه عینک در فروشگاه‌های اینترنتی و غیر قانونی بودن این اقلام، افزود: عرضه این محصول در فروشگاه‌های اینترنتی به صورت غیر قانونی بوده و اتحادیه هیچگونه نظارتی بر کالاهای عرضه شده در فروشگاه‌های اینترنتی ندارد.

وی ادامه داد: برخی این فروشگاه‌ها با عوام فریبی، کالاهای غیر استاندارد را به متقاضیان خود تحویل داده و تا به حال با چند مرکز فروش این عینک‌ها به صورت اینترنتی برخورد شده و یک مورد هم در صدا و سیما که اقدام به تبلیغ این محصول غیر استاندارد کرده برخورد شده و با پیگیری‌های اتحادیه و نامه نگاری‌های صورت گرفته با صداو‌سیما از تبلیغ مجدد این محصول جلوگیری شد.

رییس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک تهران در پایان تصریح کرد: برای عرضه محصولی مانند عینک در فروشگاه‌های اینترنتی باید بستر مناسبی فراهم شود زیرا این کالا نیازمند پرو بوده و متقاضیان باید کیفیت کالاهای عرضه شده را تایید کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.