علاقه شرکتهای روس برای سرمایه‌گذاری در میادین نفتی ایران

|
0 دیدگاه

سنایی با اشاره به سفر هیأتی از مدیران شرکت‌های انرژی روسیه به تهران و امضای یاداشت تفاهم‌های همکاری بین ۳ شرکت روس با شرکت ملی نفت ایران، گفت: سایر شرکتهای روس هم در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در میادین نفتی و گازی ایران هستند.

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در یادداشتی با اشاره به سفر هیأتی از مدیران شرکت‌های انرژی روسیه نوشت: هیأت ۲۸ نفره مدیران شرکت‌های انرژی روسیه از جمله گازپروم ،گازپروم نفت، روس نفت، لوک اویل، زاروبژنفت، تات نفت و استروی ترانس گاز پنجشنبه ۲۷ آبان ماه به منظور شرکت در کارگاه قراردادهای جدید نفتی به تهران سفر می‌کنند.

وی افزود: کارگاه مذکور که به طور خاص برای شرکت‌های نفتی و گازی روسیه برگزار خواهد شد، در جریان ملاقات وزرای نفت دو کشور در حاشیه اجلاس اوپک در الجزیره مورد توافق قرار گرفته است.

سفیر ایران اضافه کرد: پس از توافق برجام و به ویژه پس از تصویب مدل جدید قراردادهای نفتی از سوی مجلس شورای اسلامی، استقبال شرکت‌های روسی جهت حضور در بازار ایران، روند شتابانی به خود گرفته و پیش‌بینی می‌شود این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد.

سنایی نوشت: تاکنون یاداشت تفاهم‌های همکاری بین سه شرکت لوک اویل، زاروبژنفت و تات نفت با شرکت ملی نفت ایران امضا و سایر شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی روسیه نیز در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در میادین نفتی و گازی ایران و امضای یادداشت تفاهم مربوطه هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.