علت طولانی شدن توقف نمادهای معاملاتی در بورس

|
0 دیدگاه

مدیر عامل شرکت بورس درباره علت طولانی شدن توقف نمادهای معاملاتی گفت: نهاد ناظر و نهاد اجرا علاقه‌ای به توقف طولانی مدت نهادها ندارند ولی این نهادها به علت عدم ارائه اطلاعات توسط شرکت‌ها چاره‌ای جز توقف نماد آن‌ها ندارند. همچنین در مورد مشکلات هسته معاملاتی نیز نرم‌افزار معاملات به علت تحریم‌ها، بروز نشده بود.

حسن قالیباف در سومین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی که در جزیره کیش برگزار شد، گفت: بازار سرمایه در چند سال گذشته در حوزه‌های مختلف پیشرفت چشم‌گیری داشته و گام‌های مثبتی برداشته شده است. همچنین جایگاه مثبتی در تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی داشته است.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر تنوع خوبی از ابزار در بازار سرمایه دیده می‌شود در حال حاضر ارزش بازار سهام ۳۳۰ هزار میلیارد تومان است که در این بازار عمدتا شرکت‌های خوب و گلچین‌شده اقتصاد کشور حضور دارند و در مجموع ۳۷ صنعت در بورس اوراق بهادار ما هستند که عمدتا فعالیت‌هایشان پایه‌ای است.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه طی چند هفته گذشته اظهار کرد: در کنار بازار سهام بازار بدهی وجود دارد. ارزش بازار بدهی در سال گذشته ۲۲۰۰ میلیارد تومان بوده و امسال این رقم ۴ برابر شده است. با توجه به نیاز و سلیقه‌ای که ناشر دارد و سلیقه سرمایه گذار می‌توان در این بازارها فعالیت کرد.

قالیباف تشریح کرد ۱۰۷ کارگزار عضو بورس هستند کمک می‌کنند که سرمایه گذاری از طریق بازار سرمایه به وجود بیاید و برخی از این‌ها مجوز انلاین دارند.

وی با اشاره به تفاهم ایران با کشورهای ۵+۱ و تاثیر آن بر اقتصاد کشور گفت: هنوز باید گشایش‌هایی اتفاق بیفتد تا شرایط بازار سرمایه مناسب‌تر شود.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران درباره طولانی تر شدن توقف نمادهای معاملاتی گفت: نه نهاد ناظر و نه نهاد اجرایی هیچکدام علاقه ندارند که نهادها طولانی مدت بسته شوند و نقدشوندگی برای این دو نهاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما در مواردی چاره‌ای نیست جز اینکه نماد بسته باشد تا اینکه شرکت‌ها اطلاعاتشان را به درستی ارائه دهند.

قالیباف در مورد مشکلاتی که در هسته معاملاتی به وجود می‌اید، گفت: هسته معاملاتی ما از جمله نرم‌افزار بین‌المللی است اما این نرم‌افزار به دلیل تحریم‌ها بروزرسانی نشده بود. ضمن اینکه ما یک‌ جاهایی از سیستم به درستی استفاده نمی‌کنیم. مثلا در عرضه‌های اولیه می‌خواهیم به یک باره تعداد زیادی سفارش ثبت کنیم که موجب مشکل می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.