عملکرد استان ایلام برای حمایت از واحدهای تولیدی قابل دفاع نیست

|
0 دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: عملکرد این استان در زمینه استفاده از تسهیلات احیای واحدهای تولیدی مشکل دار قابل دفاع نیست.

حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری اظهار کرد: در بررسی عملکردی از وضعیت اقدام های انجام گرفته برای جذب تسهیلات و حمایت از واحدهای تولیدی، عملکرد استان ایلام چندان قابل قبول و دفاع نیست که این امر نیازمند بازنگری بانک ها، مجریان طرح ها و دستگاه های متولی است.
وی از بانک ها، دستگاه های متولی و مجریان طرح ها خواست هر چه سریع تر پرونده های ارجاعی را تعیین تکلیف کنند و از همه ظرفیت های خود برای پرداخت تسهیلات به این طرح ها اقدام کنند.
معاون استاندار ایلام خواستار تشکیل جلسه فوق العاده ای با حضور کارشناسان استانداری، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بانک ها و مجریان طرح های بلاتکلیف شد.
در ادامه این نشست وضعیت عملکردی استان در خصوص طرح های تولیدی بررسی شد، همچنین مجریان چند طرح تولیدی نیز به تشریح مسایل و مشکلات خود با بانک های عامل پرداختند.
از یک هزار طرح ثبت نامی در سامانه بهین یاب تنها ۴۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند و ۱۲۷ طرح دیگر به دلایل مختلف از جمله نبود وثیقه، عدم تعیین تکلیف بدهی های قبلی، مالیات و … هنوز در کمیته بررسی و بانک ها هستند.
در مجموع ۵۵۳ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۲۶۵ هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال ۹ هزار و ۱۷۱ نفر در استان ایلام وجود دارد که ۱۸۳ واحد آن معادل ۳۳ درصد نیمه فعال و یا تعطیل است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.