فاینانس ۲۰۰ میلیون دلاری در انتظار تایید بانک مرکزی

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت برق منطقه تهران با بیان اینکه یک شرکت داخلی که بالاترین امتیاز را کسب کرده بود برنده احداث ۶۷ پست فوق توزیع از ۳۱۲ پست فوق توزیع شد و در حال حاضر در مرحله کسب قیمت است که از طریق بانک مرکزی پیگیر موضوع فاینانس آن که احتمالا از کشور چین است، هستیم.

غلامرضا خوش‌خلق در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا برنده مناقصه احداث ۳۱۲ پست فوق تولید مشخص شد یا خیر؟ گفت: شرکت برق منطقه تهران به نیابت از شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور مناقصه احداث ۳۱۲ شرکت پست فوق توزیع را با ۹۷ شرکت متقاضی برگزار کرد که پس از بررسی‌ها در نهایت به ۲۰۰ شرکت رسید.

وی افزود: در ادامه مناقصه با ۲۰ شرکت برگزار و در نهایت ۱۰ شرکت در مرحله اول اسناد را خریداری کردند و به دلیل اینکه دو شرکت نتوانستند شرایط مناقصه که همانا تجهیزات داخلی پست‌ها که حداقل باید ۵۱ درصد باشد را ارائه کند، حذف شدند.

خوش‌خلق ادامه داد: در نهایت یک شرکت داخلی که بالاترین امتیاز را کسب کرده بود برنده احداث ۶۷ پست فوق توزیع از ۳۱۲ پست فوق توزیع شد و در حال حاضر در مرحله کسب قیمت است که از طریق بانک مرکزی پیگیر موضوع فاینانس آن که احتمالا از کشور چین است، هستیم.

به گفته وی بانک مرکزی باید شرایط این فاینانس را تایید کند که احتمالا بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه تهران در خصوص تلفات برق در شبکه سراسری گفت: ایران دارای ۸۰۰ هزار کیلومتر شبکه برق است و نباید به عنوان مثال میزان تلفات برق ایران با کشور کره جنوبی مقایسه شود.

خوش‌خلق تاکید کرد: ۵۰ درصد مصرف برق در کره جنوبی مصارف صنعتی است که پیوسته و همیشگی هستند نقش موثری در پایداری شبکه دارند پس قاعدتا میزان تلفات برق این کشور پایین‌تر از میزان تلفات برق در ایران است.

وی افزود: تلفات برق دو قسمت است که یک قسمت آن فنی است و دیگری غیرفنی است بنابراین تلفات فنی به کل شبکه و تجهیزات و تلفات غیر فنی به عوامل بیرونی که برق‌های غیرمجاز شامل آن می‌شود بازمی‌گردد.

خوش‌خلق اضافه کرد: تلفات برق در شبکه توزیع کشور از ۱۵ درصد به ۱۱ درصد رسیده و در حوزه انتقال این تلفات به ۳ درصد رسیده است که در حد قابل قبولی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.