فرش دو روی روستای دویدوخ خراسان شمالی در نمایشگاه ایتالیا درخشید

|
0 دیدگاه

فرش دو روی روستای ترکمن نشین شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در رم ایتالیا درخشید.

با حمایت های این شرکت و کنسرسیوم فرش خراسان شمالی فرش دو روی روستای دویدوخ در نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی در کشور ایتالیا به نمایش درآمد.
سیاوش وحدت افزود: فرش دو روی خراسان شمالی در نمایشگاه ایتالیا مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: اولین نمایشگاه اختصاصی ایران در رم پایتخت در گروه های کالایی پتروشیمی و شیمیایی، صنعت و قطعات فلزی، قطعات خودرو و نیرو محرکه، صنایع دستی و منسوجات چرم و فرش، خدمات فنی و مهندسی، محصولات مواد غذایی، شیرینی و شکلات، لوازم خانگی و لوستر و فرش ماشینی، سنگ و سیمان، شرکتهای سرمایه گذاری و بانک، تاسیسات برودتی و حرارتی، معدن و فلزات درحال برگزاری است.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی هدف برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی صنعتی و بازرگانی و خدماتی کشورمان در دوران پسابرجام در ورود به حوزه اروپا و شرکت در فضایی بزرگ و متناسب و با تبلیغات موثر عنوان کرد.
وی افزود: با حمایت های شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی امسال شاهد حضور فرش دستباف خراسان شمالی که در قالب کنسرسیوم فرش توسعه یافته است هستیم.
وحدت گفت: کاتالوگ های خوشه صنعتی فرش دستباف خراسان شمالی به زبان انگلیسی و نمونه فرش دستباف دو روی دویدوخ این استان در این نمایشگاه عرضه شده است.
فرش دوروی تمام ابریشمی ترکمنی که در روستای دویدوخ این استان بافته می شود با توجه به ضخامت کم و زیبایی بی نظیر، کاری فوق العاده و منحصر به فرد است که از زیباترین صنایع دستی کشور محسوب می شود.
روستای ۴۵۰ خانواری دویدوخ دو هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارد که هر خانواده دارای یک دار قالی است که اکثر قالی های بافته شده این روستا به صورت دورو و تمام ابریشمی است که بافت هر قالیچه سه متری حدود هفت ماه به طول می انجامد.
با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ماه گذشته لوح های ثبت جهانی دو فرش کردی و ترکمنی خراسان شمالی و دستبافه هایی با نقش و نگاره های بومی در این استان رونمایی شد.
نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا از روز گذشته سه شنبه در محل نمایشگاه بین المللی رم افتتاح شد و تا روز شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
نمایشگاه اختصاصی ایران با حضور بیش از ۱۲۰ شرکت و ۱۲ بانک ایرانی در فضایی به مساحت ۷ هزار متر مربع برگزار می شود و قرار است در چارچوب آن مذاکرات دوجانبه ای با ۲۰۰ شرکت ایتالیایی علاقه مند به کار با ایران انجام شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.