فرماندار خداآفرین خواستار نظارت دقیق بر صرف تسهیلات بانکی شد

|
0 دیدگاه

فرماندار خداآفرین با تاکید بر اینکه باید به افراد متخصص نیازمند و کارآفرین وام اشتغالزایی پرداخت شود، خواستار نظارت دقیق بر هزینه کرد تسهیلات بانکی در طرح های مربوطه از سوی دستگاه های متولی شد.

امین امینیان روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اظهار کرد: دولت هرسال مبالغ کلانی در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی در حمایت از تولید و اشتغال پرداخت می کند که باید موانع تولید و اشتغال شناسایی و برطرف شود.
وی با بیان اینکه مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است، گفت: باید تسهیلات بانکی به صورت هدفمند و جهت دار در راستای تولید پرداخت شود.
فرماندار خداآفرین با بیان اینکه امسال بیش از ۱۸میلیارد ریال سهمیه اعتبارات بانکی، بسیج سازندگی سپاه ناحیه خداآفرین است، خاطر نشان کرد: این تسهیلات در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و حمایت از کارگاه های تولیدی تا سقف ۳۰۰میلیون ریال برای هر طرح پرداخت می شود.
وی همچنین از دستگاه های اعضای کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان خواست تا از معرفی افراد شاغل برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی خودداری نمایند.
رئیس اداره کار کلیبر نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته برای مشاغل خانگی خداآفرین ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته بود که از این مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال جذب مشاغل خانگی این شهرستان شده است.
اسماعیل عبدیان افزود: اعتبارات سال ۹۵ این شهرستان هنوز ابلاغ نشده است.
خداآفرین به عنوان یکی از شهرستان های مرزی کشور با جمعیتی حدود ۳۵ هزار نفر در ۲۴۲ کیلومتری تبریز واقع است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.