فروشگاه‌های زنجیره‌ای بلای جان خرد‌ه‌فروشی‌ها

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه دارندگان سوپرمارکت و مواد پروتئینی از لطمه خوردن واحدهای صنفی کوچک به دلیل رشد بی رویه فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد.

سعید درخشان در ارتباط با تاثیرات فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر خرده فروشان و سوپر مارکت‌ها گفت: در حال حاضر این فروشگاه‌ها به سرعت در حال گسترش هستند و واحدهای صنفی کوچک مانند سوپر مارکت‌ها از این امر آسیب فراوانی می‌بینند زیرا با احداث یک فروشگاه زنجیره‌ای تعداد زیادی از این واحدها مجبور به تعطیلی می‌شوند.

رئیس اتحادیه دارندگان سوپرمارکت و مواد پروتئینی افزود: با به تعطیلی کشیده شدن این واحدهای صنفی بیکاری بیش از پیش رشد کرده به صورتی که هر سوپر مارکتی که بسته شود حدودا ۳نفر از افراد جامعه بیکار می‌شوند.

وی با بیان این که اگر طرحی ارائه شود که واحدهای صنفی کوچک را در محلی جمع کرده و بتواند خدمات خوبی ارائه کند اتحادیه هم به سمت این حرکت خواهد کرد اظهار کرد: اگر برای احداث این فروشگاه‌ها نقشه راهی ارائه و به صورت هدفمند این فروشگاه‌ها احداث می‌شد می‌توانست بسیار مفید فایده بوده زیرا خیلی از مناطق تهران به این فروشگاه‌ها نیاز دارند.

درخشان اظهار کرد: در این بین باید به این امر هم توجه داشت که برای احداث فضای مناسبی تعبیه شده و به این صورت نباشد که محلی با مساحت کوچک برای این فروشگاه‌ها در نظر گرفته شود و با اجاره این فضا به مشاغل موجود در آن منطقه ضربه بزند.

رئیس اتحادیه دارندگان سوپرمارکت و مواد پروتئینی به تذکرهای متعددی که احداث کنندگان این فروشگاه‌ها توسط اتحادیه داده شده اشاره کرد و گفت:اتحادیه بارها پیشنهاد کرده که احداث این فروشگاه‌ها را به واحدهای صنفی مانند سوپر مارکت‌ها سپرده و از تجربیات آن‌ها در این زمینه بهره برده تا لطمه کمتری به این واحدها وارد شود.

وی در انتها تصریح کرد: فروشگاه‌های بزرگی در چند سال اخیر احداث شدند که به علت نداشتن تجربه کافی و عدم انتخاب درست برای احداث آن‌ها مدت کوتاهی دوام نیاورده‌اند و با احداث این فروشگاه‌ها باعث ورشکستگی این افراد شده است

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.