قول آخوندی برای افتتاح خط‌آهن تهران-همدان تا پایان سال

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از قول وزیر راه و شهرسازی برای بهره‌برداری از راه‌آهن تهران-همدان تا پایان سال خبر داد و گفت: ریل مورد نیاز این پروژه از کشورهای هند و روسیه تامین شده است.

امیر خجسته  با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصادی تسنیم در خصوص جدیدترین وضعیت راه‌آهن تهران-

همدان که به دلیل کمبود ریل متوقف شده است،‌ اظهار کرد: قریب ۲۰ سال است که این پروژه مورد بحث بوده، اما با این وجود متاسفانه خط آهن تهران-همدان به دلیل بی توجهی در مقطعی متوقف شده بود.

وی تصریح کرد: در این راستا جلسه‌ای با معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان استان همدان برگزار شد که خروجی آن شروع دوباره ساخت این طرح است که خوشبختانه با سرعت مناسبی در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی به ما قول داده‌اند که تا پایان سال جاری یا نهایتا تا پایان عمر دولت یازدهم این طرح به بهره‌برداری برسد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان این‌که زیرساخت‌های این پروژه ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،‌گفت:‌ حدود ۱۶۰ کیلومتر این طرح ریل گذاری شده و ۱۲۰ کیلومتر دیگر باقیمانده است.

خجسته در پاسخ به این پرسش که ریل مورد نیاز پروژه مذکور از کجا تامین شده است، افزود: ریل مورد نیاز از کشورهای هند و روسیه تامین شده و ما بیشترین تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا این طرح به سرانجام برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.