قیمت جهانی طلا در مدار صعودی قرار گرفت

|
0 دیدگاه

پس از رسیدن قیمت طلا به پایین ترین رقم ۵ ماه و نیم گذشته در روز جمعه و افزایش خریدهای فیزیکی، قیمت طلا امروز افزایش یافت.

پس از رسیدن قیمت طلا به پایین ترین رقم ۵ ماه و نیم گذشته در روز جمعه و افزایش خریدهای فیزیکی، قیمت طلا  از ۳ جلسه متوالی کاهش، امروز افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴۲ درصد افزایش به ۱۲۱۳ دلار و ۳۱ سنت رسید. در جلسه قبلی، قیمت فلز زرد تا یک درصد کاهش یافت و به پایین ترین رقم از ۳۰ می تاکنون (۱۲۰۳ دلار و ۵۲ سنت) رسید.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۲۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر موسسه ای ان زد در این باره گفت: «قیمت های پایین موجب شده تا برخی نسبت به بازار فیزیکی طلا علاقمندی نشان دهند.»

با ادامه پیش بینی رشد سریع تورم و بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا در ماه های آینده، ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای جهانی روز دوشنبه در نزدیکی بالاترین رقم ۱۳ سال و نیم گذشته باقی ماند.
قیمت فلز زرد در ماه جاری میلادی تحت تاثیر انتخابات آمریکا و احتمال به جلو افتادن زمان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ۵٫۴ درصد کاهش یافته است.

هاینس افزود: «این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در چند هفته آینده و در آستانه نشست فدرال رزرو به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد.»

بازارها اکنون احتمال افزایش نرخ بهره به میزان ۲۵ صدم درصد در نشست ۱۴ دسامبر فدرال رزرو آمریکا را ۹۰ درصد می دانند.

قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در امریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد و همچنین افزایش ارزش دلار می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.