قیمت طلا در بازارلندن به کمترین سطح در ۵ ماه گذشته رسید

|
0 دیدگاه

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت طلا صبح روز دوشنبه در بازار لندن با یک درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به پایین ترین سطح خود در پنج ماه گذشته رسید.

رویترز دلیل این کاهش را افزایش نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر (آذر-دی) دانست.
قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در ساعت ۰۲:۴۵ روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با ۰٫۶ درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به یک هزار و ۲۱۸ دلار و ۹۰ سنت در هر اونس رسید. در اوایل وقت امروز، قیمت فلز زرد در این بازار با یک درصد کاهش به یک هزار و ۲۱۳ دلار و ۱۵ سنت در هر اونس رسیده بود که کمترین قیمت از سوم ژوئن (۱۴ خرداد) است.
در بازار کامکس نیویورک نیز بهای هر اونس طلا در معاملات آتی با ۰٫۵ درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به یک هزار و ۲۱۸ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس رسید.
فروش گسترده سهام طلا و دیگر کالاها و افزایش بازده اوراق قرضه سبب شد قیمت طلا جمعه گذشته تقریبا سه درصد کاهش یابد.
«جفری هالی» تحلیلگر ارشد بازار در صرافی «او ای ان دی ای» کانادا گفت: آنچه امروز شاهد آن هستیم تداوم فروش در بازارها است. مردم به نظر می رسد اکنون دیگر در مورد خطر ترامپ صحبت نمی کنند بلکه بیشتر در مورد روش وی و سیاست های مالی وی در ارتباط با زیرساخت ها صحبت می کنند، سیاست هایی که منجر به افزایش تورم و افزایش نرخ بهره و افزایش بازده اوراق قرضه در آمریکا می شود.
وی ادامه داد: وقتی بازده اوراق بهادار در آمریکا بالا رود، تقاضای دارایی های دیگر مانند طلا کاهش می یابد.
نرخ برابری دلار در مقابل ارزهای اصلی نیز امروز به بالاترین سطح خود در ۹ ماه گذشته رسید.
«استنلی فیشر» معاون رییس بانک مرکزی آمریکا جمعه گذشته اعلام کرد، چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا به قدر کافی خوب نیست که این بانک برنامه افزایش تدریجی نرخ بهره را پیش ببرد.
دونالد ترامپ در انتخابات هفته گذشته ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری این کشور انتخاب شد. اعلام انتخاب وی آثار روانی اولیه بر بازارهای جهانی داشت و سبب شد قیمت طلا در همان روز بالا رود، شاخص سهام پایین بیاید و ارزش دلار آمریکا کاهش ارزش برابری را تجربه کند.
اما در بعدازظهر همان روز وضعیت بازارها به شرایط عادی بازگشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.