قیمت نفت در بازار نیویورک بیش از ۴ درصد کاهش یافت

|
0 دیدگاه

خبرگزاری رویترز انگلیس با اعلام کاهش قیمت های نفت در معاملات روز چهارشنبه، نوشت: شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می دهد «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه از رقیب اصلی خود «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دمکرات اندکی جلوتر است.

نتایج فعلی این انتخابات، بازارهای مالی جهان را دچار آشفتگی کرده و یادآور وضعیت بازارها پس از همه پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا(برگزیت) است.
هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا روز چهارشنبه در معاملات آتی بازار نایمکس نیویورک با بیش از چهار درصد کاهش نسبت به دیروز به قیمت ۴۳ دلار و هفت سنت خرید و فروش شد که کمترین قیمت از ماه سپتامبر ۲۰۱۶(اواسط شهریور) است. اما سپس قیمت اندکی افزایش یافت و در ساعت ۰۶:۰۱ صبح امروز به وقت گرینویچ به ۴۳ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید.
قیمت آتی نفت برنت دریای شمال نیز در ساعت یاد شده در بازار لندن با ۲٫۴۳ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۴۴ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه رسید.
«باب تاکای» رییس شرکت تحقیقاتی بین المللی «سومیتومو» در توکیو با اشاره به آشفتگی بازارها پس از نتیجه همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: آشفتگی فعلی بازارها، یادآور وضعیت آنها پس از همه پرسی یاد شده و بسیار نگران کننده است.
درست لحظاتی پیش، در ساعت ۰۶:۵۹ صبح امروز به وقت گرینویچ، در بورس آمریکا شاخص اس اند پی ۵۰۰ با چهار درصد کاهش نسبت به دیروز به ۲۰۴۹٫۰۰، شاخص نزدک با ۴٫۵ درصد کاهش به ۴۵۸۵٫۵۰، شاخص داوجونز با اندکی افزایش به ۱۸۳۳۲٫۷۴ رسید.
همچنین در ساعت یاد شده، شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن نیز با ۵٫۴ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۱۶۲۵۱٫۵۴رسید و شاخص دلار که نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی اندازه می گیرد، با ۱٫۴درصد کاهش به ۹۶٫۵۹رسید.
قیمت هر اونس طلا در بازار کامکس آمریکا با ۳٫۲ درصد افزایش نسبت به دیروز معادل یک هزار و ۳۱۴ دلار و ۸۵ سنت است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.