قیمت نفت در مدار نزولی قرار گرفت

|
0 دیدگاه

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز کاهش یافت و به ۴۸ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه رسید.

در حالی که بار دیگر تردیدها در مورد به نتیجه رسیدن توافق نفتی اوپک برای کاهش تولید در نشست هفته آینده این سازمان افزایش یافته، قیمت نفت روز چهارشنبه در معاملات آسیایی کاهش یافت.

در آستانه تعطیلات روز شکرگذاری در آمریکا در روز پنجشنبه و حجم پایین معاملات، تقویت ارزش دلار که هفته گذشته به بالاترین رقم در ۱۳ سال و نیم گذشته رسیده بود نیز بر قیمت ها سایه افکنده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ابتدا به دلیل خوش بینی به تصمیم اوپک به ۴۹ دلار و ۴۲ سنت رسید، اما بعدا، ۱۳ سنت نسبت به رقم پایانی دیروز کاهش یافت و به ۴۸ دلار و ۹۹ سنت رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر کالایی رویترز گفت، قیمت نفت برنت به دلیل چند عامل فنی ممکن است به ۴۹ دلار و ۸۵ سنت افزایش یابد.

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز پس از رسیدن به ۴۸ دلار و ۳۰ سنت در اوایل امروز، ۱۳ سنت کاهش یافت و به ۴۷ دلار و ۹۰ سنت رسید.

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره اظهار داشت: «دلیل اینکه قیمت ها کاهش یافته، افزایش مجدد نگرانی تجار در مورد توافق نفتی اوپک برای کاهش تولید است.»

قیمت نفت امروز در حالی کاهش یافته که قیمت ها در اوایل هفته جاری با افزایش قابل توجهی مواجه بود. تجار انتظار داشتند که اوپک با موفقیت طرح کاهش تولید را به نتیجه برساند.

در حالی که تولید نفت اوپک به حدود ۳۴ میلیون بشکه در روز رسیده، بازارها به دنبال کاهش قابل توجه تولید به رقم ۳۲٫ تا ۳۳ میلیون بشکه هستند تا قیمت ها ترمیم شود.

منابع اگاه در درون اوپک گفتند، در نشست هفته آینده اوپک قرار است کاهش ۴ تا ۴٫۵ درصدی تولید اعضا به استثنای لیبی و نیجریه پیشنهاد شود، اما موفقیت این توافق به موافقت ایران و عراق با کاهش تولید بستگی دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.