قیمت هر بشکه نفت در معاملات امروز

|
0 دیدگاه

قیمت نفت در معاملات امروز روندی صعودی به خود گرفته است و هر بشکه نفت برنت در برابر ۴۷ دلار و ۴۹ سنت معامله می شود.

قیمت جهانی نفت در نخستین روز معاملاتی هفته جاری روندی صعودی به خود گرفته است و این در حالی است که امیدواری ها نسبت به اقدام اوپک در کاهش تولید خود افزایش یافته است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات روز دوشنبه ۶۳ سنت افزایش یافت و به ۴۷ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمت نفت سبک آمریکا نیز ۵۷ سنت افزایش یافته و به ۴۶ دلار و ۲۶ سنت در هر بشکه رسیده است.

امیدواری ها به نهایی شدن تصمیم اوپک برای کاهش تولید خود پس از آن افزایش یافت که ایران برای محدود کردن سطح تولید خود چراغ سبز نشان داد.

وزیر نفت ایران پس از دیدار با دبیرکل اوپک در تهران گفت: احتمال اینکه اعضای اوپک به توافق برسند وجود دارد و با توجه به علائمی که هست، همکاری خوبی در اوپک خواهیم داشت.

وی از ذکر هرگونه عددی در مورد میزان سقف تولید درنظرگرفته برای ایران خودداری کرد و گفت: : الان زود است درباره عددها صحبت کنیم ، ما همچنین دلایل و استدلالات خودمان را اعلام کردیم ضمن اینکه ما از سهم خودمان نمی گذریم .

به گفته تحلیلگران، اکنون تنها کشوری که در برابر محدود کردن سطح تولید خود مقاومت می کند عراق است. این کشور خواستار معافیت از تصمیم اوپک برای کاهش تولید شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.