قیمت ۳ هزار تومانی در باغ

|
0 دیدگاه

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هرکیلوگرم انار سر باغ با قیمتی بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان خرید و فروش می‌شود گفت: تولید انار امسال به حدود یک میلیون و ۱۰ هزار تن رسید.

ابوالقاسم حسن پور با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: باغداران امسال توانستند به معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کنند.

وی با بیان این که باغداران از برداشت و قیمت انار راضی هستند، اظهار داشت: قیمت داخلی انار مناسب است به طوری که هر کیلوگرم انار سر باغ با قیمتی بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان خرید و فروش می شود.

حسن پور در مورد علت رونق بازار انار گفت: آگاهی مردم از مزیت و خواص آنتی اکسیدانی بی نظیر این محصول که ناشی از اختلاف زیاد درجه حرارت بین شب و روز در ایران است موجب افزایش مصرف و بهبود بازار انار کشور شده است.

وی همچنین درباره کیفیت انار قرمز تولیدی تصریح کرد: امسال میزان انار قرمز در بازار بالا رفته و ضریب رنگ پذیری این محصول خوب است.

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت امور باغبانی در ادامه در خصوص انار داراب اظهار داشت: انار درجه یک و دو داراب فروش رفته و انار درجه سه باید به کارخانه های فرآوری ارسال می شد که این کار انجام شده و این محصول به استان مرکزی برای فرآوری منتقل شده است.

وی قیمت هر کیلو انار درجه سه را حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان عنوان کرد.

حسن پور در مورد صادرات پرتقال امسال نیز گفت: تا سقف ۵۰۰ هزار تن محدودیتی برای صادرات پرتقال نداریم و این محصول به محض برداشت و بسته بندی به کشورهایی مانند روسیه، اروپا، حاشیه دریای خزر و خلیج فارس قابلیت صادرات دارد.

وی برآورد کرد که امسال دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال در کشور تولید شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.