لزوم دریافت بهای تمام شده آب از مصارف بالای ۱۳۰ لیتر در روز

|
0 دیدگاه

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو با اشاره به راهکارهای کاهش مصرف آب در کشور گفت: کسانی که بیش از ۱۳۰ لیتر آب مصرف می کنند می بایست قیمت تمام شده ی آب را حتما پرداخت کنند.

علیرضا دائمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو تصریح کرد:در جهت پیش گیری از هدر رفت آب و نظام اندازه گیری آن، تفکیک آب شرب و بهداشتی در برنامه های وزارت نیروست اما باید بعنوان برنامه ای طولانی مدت به آن توجه شود.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو الگوی مصرف آب (مصارف خانگی) را موضوعی تعریف شده و ۱۳۰ لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز خواند و افزود:این الگو بر مبنای مصارف مختلف پیش بینی و الزام شده است.

وی اذعان کرد:سازمان ملل میزان حداقل آب مورد نیاز ۱ نفر را ۵۰ لیتر در شبانه روز اعلام کرده اما در کشور ما(شهرها و مناطق مختلف) این میزان اکثرا بالای ۲۰۰ لیتر است.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو با بیان اینکه الگوی مصرف درست زمانی شکل می گیرد که ما با ابزارهای اقتصادی علامت و آدرس غلط به مصرف کننده ندهیم تصریح کرد:در حال حاضر ما علامت غلط به مصرف کننده می دهیم بطوریکه او می گوید برای من محدودیت ایجاد نکن زیرا من هزینه را پرداخت می کنم بنابراین می بینیم که مؤلفه های اقتصادی عمل نمی کنند.

دائمی اطلاع رسانی درست به مردم،تهیه ی تجهیزات کم مصرف در شبکه ی توزیع آب شهری و همچنین شبکه ی داخلی ساختمان ها را از جمله راهکارهای موجود در جهت پیشگیری از هدر رفت آب معرفی کرد.

وی در حوزه ی حاکمیتی از تنظیم برنامه ای جامع نام برد که یکی از این برنامه ها استفاده از پساب می باشد.

علیرضا دائمی با اشاره به اینکه کسانی که بیش از ۱۳۰ لیتر آب مصرف می کنند می بایست قیمت تمام شده ی آب را حتما پرداخت کنند خاطر نشان کرد:در جهت پیشگیری از هدر رفت آب و نظام اندازه گیری آن تفکیک آب شرب و بهداشتی نیز در برنامه های وزارت نیروست اما باید بعنوان برنامه ای طولانی مدت به آن توجه شود

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.