لزوم فعال شدن سیستم بانکی برای اجرایی شدن قراردادهای فاینانس

|
0 دیدگاه

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در حال حاضر بیمه “هرمس” آلمان، آمادگی پوشش بیمه‌ای برای ایران دارد آما سیستم بانکی و بانک مرکزی نیز باید فعال شود تا قرارداد‌های فاینانس در ایران اجرا شود.

سید کمال سید علی  اظهار کرد: صادرکنندگان خرد نیز می‌توانند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنند به طوری که  اکنون حتی صادر “دمپایی و جوراب” به عراق نیز استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران به دو شکل ضمانت‌نامه و بیمه‌ای است افزود: از خدمات ضمانت‌نامه همه صادر کنندگان استفاده می‌کنند و از خدمات بیمه صادرکنندگانی که نگران عدم دریافت پول خود هستند بهره می‌برند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه اشخاص حقیقی، بانک‌ها و دولت‌ها از مشتریان ما هستند ادامه داد: درصورتی‌که روابط بانکی فراهم شود پوشش بیمه  صندوق ضمانت صادرات ایران بیشتر و در کشور مختلف می‌توانیم خدمات ارائه دهیم اما اجرای شدن این امر نیازمند باز شدن کارگزاری‌ها است.

۸۵۰ میلیون دلار پوشش بیمه‌ای تا به امروز

وی تصریح کرد: تا به امروز حدود ۸۵۰ میلیون دلار پوشش بیمه‌ای داشته‌ایم که به نظر می‌رسد تا پایان سال باید به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برسد.

سید علی گفت: در سال جاری ۱۰ درصد بخش ضمانت نامه  و نزدیک به ۲۰۰ درصد در بخش بیمه‌ای  رشد خدمات به خاطر باز شدن بازارهای تجاری داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مشکل معوقات بانکی، شرایط ارائه تسهیلات جدید را برای مشتریان جدید کم کرده است اظهار داشت: امیدواریم که معوقات بانکی زودتر ساماندهی و مواردی که به قوه قضائیه منعکس‌شده، پیگیری شود.

این مقام مسئول افزود: با پرداخت بدهی‌های ایران به آلمان، بیمه “هرمس”  تفاهم‌نامه ای با ایران برای همکاری‌های مشترک منعقد کرده است.

سیدعلی گفت: در حال حاضر بیمه “هرمس” آلمان آمادگی پوشش بیمه‌ای را برای ایران دارد آما سیستم بانکی و بانک مرکزی ایران نیز باید فعال شود تا قرارداد‌های فاینانس در ایران اجرا شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.