مالیات امسال برخی کشاورزان علیرغم رکود ۵ برابر شد

|
0 دیدگاه

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به مشکلات تولید در شرایط رکود در اقتصاد کشور گفت: با وضع مالیاتهای سنگین در مسیر تولید سنگ اندازی می شود.

جلال محمود زاده  با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی تولید کنندگان ما در کشور مساله مالیات است، گفت: در شرایط فعلی به جای اینکه موانع تولید بر طرف شود با وضع مالیاتهای سنگین در مسیر تولید سنگ اندازی می شود.

وی افزود، به عنوان مثال بعضی از کشاورزان و تولیدکنندگان در سال قبل ۱۰میلیون تومان مالیات پرداخت کرده‌اند و برای امسال با وجود اینکه بر بیشتر بخشهای اقتصادی رکود حاکم بوده مالیات ۵۰میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

نماینده مهاباد تاکید کرد، البته مشکل افزایش مالیات بیشتر برای واحدهای کوچک و متوسط و کارگاهها مشکل ساز شده است و بدون اینکه وضعیت مردم در نظر گرفته شود اقدام به افزایش مالیاتها نموده اند.

محمود زاده ادامه داد، عمده فعالیتهای اقتصادی  استان آذربایجان غربی بر بحث کشاورزی استوار است، از طرفی بر فعالیتهای مربوط به کشاورزی قانونا مالیاتی نباید وضع شود. این درحالی است که در آمدهای حاصل از مالیات وزارت اقتصاد در استان اذربایجان غربی بیشتر از استان صنعتی اراک است.

وی افزود، البته در استان چندین شرکت مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی فعال هستند که بر اساس گزارشهایی که بدست بنده رسیده است مدیران این شرکتها تهدید شده اند در صورتی که مالیاتشان را پرداخت نکنند به دادگاه معرفی خواهند شد.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.