مبادلات مالی با افغانستان هم از طریق صرافی انجام می‌شود

|
0 دیدگاه

رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که درصدد افزایش رابطه بانکی با افغانستان هستیم گفت: حجم زیادی از مبادلات دو کشور با روش های تسویه حساب نقدی و از طریق صرافی انجام می شود که باید از طریق سیستم بانکی بهینه شود.

ولی الله سیف پس از دیدار با همتای افغانستانی خود گفت: حجم زیادی از مبادلات دو کشور با روش های تسویه حساب نقدی و از طریق صرافی انجام می شود که باید از طریق سیستم بانکی بهینه شود.

وی با اشاره به مذاکرات خوب خود با همتای افغانستانی افزود: در صدد هستیم روابط کارگزاری بانکی مناسب میان دو کشور ایجاد شود و حجم تبادلات از طریق بانک ، ال سی و نظام اعتباری افزایش یابد.

سیف با اشاره به اینکه بانک مرکزی افغانستان از قانون پیشرفته ای برخوردار است و در کنترل تورم و ثبات بازار ارز تجارب خوبی دارد ، گفت: همه هدف این مذاکرات تمرکز بر کاهش ریسک میان دو کشور است.

با وجود گذشت حدود یک سال از اجرایی شدن برجام هنوز روابط بانکی ایران با کشورهای دیگر به روال عادی بازنگشته است و همچون دوران تحریم، بخش زیادی از مبادلات مالی ایران به طور نقدی و یا از طریق صرافی ها انجام می شود که ریسک بیشتر و هزینه بالاتر نسبت به انجام مبادلات از طریق بانک ها دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.