مبادلات ۱۷۷ میلیون دلاری ایران و آمریکا در ۹ ماه

|
0 دیدگاه

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱۷۷ میلیون دلار رسید که ۱۱۴.۹ میلیون دلار از این رقم مربوط به صادرات آمریکا به ایران بوده است.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۵ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در ۹ ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر ۱۸۵٫۳  میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۷۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا‌ سپتامبر امسال ۱۱۴٫۹ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۳۸ درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۸۵٫۳ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۹ ماهه نخست امسال نیز ۶۲٫۱ میلیون دلار گزارش شده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

دولت آمریکا بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که از نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شده واردات برخی کالاها از جمله فرش، زعفران، پسته و خاویار از ایران را آزاد کرده است. طی سالهای گذشته و در پی تحریم‌های این کشور صادرات ایران به آمریکا به مرز صفر رسیده بود.

بر اساس این گزارش در نهمین ماه سال جاری میلادی ۶٫۴ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل به کمتر از نصف رسیده است. آمریکا در سپتامبر سال قبل ۱۴٫۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.  میزان واردات آمریکا از ایران در این ماه نیز ۳٫۷ میلیون دلار گزارش شده است. در سپتامبر سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.