مجامع بانک‌ها و صندوق‌ها هم در موضوع حقوق‌های نجومی مقصرند

|
0 دیدگاه

رئیس کل سابق بانک مرکزی با بیان اینکه هیچ یک از مدیران دولتی و بانکی حقوق خود را تعیین نمی کنند، گفت: در موضوع فیش نجومی مجامع تصویب کننده حقوقها نیز مقصرند.

محمود بهمنی درباره مساله فیشهای حقوقی گفت: افرادی که حقوقهای نامتعارف را دریافت کردند به تنهایی مقصر نیستند بلکه این مجامع بانکها و صندوقها هستند که حقوق مدیران را تعیین می‌کنند.

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: هیچ مدیر دولتی یا بانکی خودش برای خود حقوق تعیین نمی‌کند و این مجامع هستند که این کار را انجام می دهند و باید به این نکته نیز توجه شود.

وی افزود، مصوب کنندگان حقوقهای نامتعارف نیز باید دقت میکردند تا چنین ارقامی در فیشهای حقوقی برخی دیده نشود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به هر ترتیب نباید این اتفاق در خصوص فیشهای  حقوقی رخ می داد،  ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی مردم و نارضایتی که در بین  اقشار مختلف وجود دارد آثار نامطلوب این اتفاق به راحتی قابل مشاهده است.

بهمنی همچنین در خصوص لایحه اصلاح نظام بانکی گفت: شنیده شده که این لایحه از سوی دولت به مجلس ارسال شده است. به هر ترتیب بعد از اعلام وصول، این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد، یک طرح اولیه در مجلس در این خصوص آماده شد، اما با توجه به بدنه کارشناسی که در دولت وجود دارد تصمیم گرفته شده این لایحه در خود دولت آماده شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ۵ سال برای طراحی این لایحه در دولت قبل زمان صرف شده است و در زوایای مختلف مالی پولی و حقوقی روی این موضوع کار شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.